З Днем Святого Миколая!


На 19 грудня припадає Свято Святого Миколая. Вважається, що діткам, які гарно поводили себе протягом року, він підкладає під подушку подарунки та солодощі, а хто не дуже добре – різочку.

Традиційним новорічним героєм Святий Миколай є для мешканців України, Каталонії, Німеччини, Бельгії, Польщі, Чехії. Подарунки він дарує дітям таємно, тому ніхто досі не розгледів, на чому він приїжджає, — на  крилатому коні чи білому віслюку. Проте точно відомо, що, на відміну від Санта Клауса та Діда Мороза, Святий Миколай не приходить з лісу, а спускається з неба.


В Україні перша згадка про Святого Миколая пов’язана з 882 роком. За часів Князя Ігоря Святого Миколая було зображено на одному з київських гербів. Проголошуючи в 988 році на Русі християнство, князь Володимир саме від ікони Святого Миколая отримав особливе благословення. Коли князь відвідував Константинополь, то був вражений відданістю цьому Святому  могутнього  Візантійського  імператора.
У Західній Європі Святого Миколая почали вважати покровителем дітей. У Х ст. в Кельнському кафедральному соборі учням церковно-приходської школи в день пам’яті Святого роздавали фрукти та солодощі. Невдовзі ця традиція вийшла за межі міста і розповсюдилась по всій Європі. У православних і католицьких  країнах Святого Миколая вшановують за  доброту й чудотворство.
В українську школу традиція відзначати День Святого Миколая прийшла у XIX столітті. Наші діти не лише чекали подарунків від Чудотворця, а й самі ретельно готувалися — вчили віршики, пісні, змагалися на конкурсах. Для них День Святого Миколая був своєрідним підсумком успіхів у навчанні, своєрідним «екзаменом совісті», звітом щодо добрих справ та  слухняності.
По всій Україні свято відзначали з піснями, музиками, обрядовими дійствами та забавами. У сучасній Україні цей день вважають дитячим святом: улаштовуються спеціальні розважальні акції та вистави. Це також день благодійних заходів для знедолених дітей — сиріт, інвалідів і хворих.

http://www.guon.kiev.ua/?q=node/2621

http://doshkolenok.kiev.ua/stihi-st-nikolay/216-stihi-k-dny-svyatogo-nikolaya.html

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s