Летний выпуск краеведческой мозаики


Лето в самом разгаре! На улице очень жарко, летнее солнышко ярко светит над Николаевом, а в библиотеке все же попрохладнее будет. В нашем читальном зале можно отдохнуть от жары, ознакомиться с прогнозом погоды в интернете, полистать  свежую прессу и разумеется почитать новые книги краеведческой тематики.

 

М.М. Аркас: нарис/Перек. В.Г. Чернов.-Миколаїв: «Нова Палітра», 2010.-7 с.

Микола Миколайович Аркас – великий патріот і пропагандист української мови, культури, фольклорист, громадський діяч. Його ім`я відомо не тільки в Україні, а й далеко за її межами, і що особливо цінно,  – він коріннями своїми тісно пов`язаний з Миколаєвом. Ми, його земляки, пишаємося тим,  що тут зростав і розвивався його талант, що ми жили з ним на одній землі…

Кисаров, В.И. Святой Николай Чудотворец: Факты, предания, современность./В.И. Кисаров. – Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2012.-384 с.: ил., DVD.

В книге прослеживается земной путь святого Миколая, перенесения его мощей, описываются чудеса, совершенные под его эгидой. Даны правила поведения для начинающих христиан, приведены молитвы, позволяющин общаться с чудотворным, просить его защиты и помощи.

Кратко описан город святого – Николаев, его общая характеристика, экономический потенциал,  развитие туризма, соборы и церкви города.

 

Кладезь откровений: поэтический сборник. – Николаев: «Стапель», 2012. – 260 с.

Этот поэтический сборник выпущен к 83-й годовщине литературного объединения «Стапель». В нём опубликованы новые произведения авторов.

В стихотворениях и прозе отражены трудовые будни наших современников, вдохновенный труд корабелов, своеобразная природа нашого края, чувства дружбы и любви.

Легенди рідного краю: збірка етнографічних матеріалів/Уклад. Н.В. Іванова. – Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2010.- 68 с.

Збірка містить народні легенди та перекази, які зібрали юні краєзнавці Миколаївської області. В цих легендах наша історія, доля народу, краса нашого краю. Адже він унікальний не тільки природним багатством, а й історичними подіями і таємницями.

Літопис нашої Пам`яті: Збірка творчих робіт переможців конкурсу, присвяченних Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні/ Ред. колегія: Круглов М.П. та інш.; Худож. оформлення Славського О.М., та Лук`яненко С.В. — Миколаїв, 2012. – 215 с.    

Щоб любити свою землю, пишатися людьми, які жили на ній і боронили від ворога, необхідно знати історію рідного краю. Саме з цією метою було проведено конкурс «Літопис нашої Пам`яті», присвячений 66-й річниці  великої Перемоги. В збірку увійшли твори онуків та правнуків свідків і учасників  подій 1941-1945 років.  

 

Марущак, В. Зайченя: казка для дітей/В. Марущак.- Миколаїв: Видавництво Шамрай П.М., 2011.-8 с.: іл.

Казка розповідає про дружбу, турботу, доброту. Вона навчає дбати один про одного, оспівує материнську любов.

 

Мова рідна, слово рідне: Альманах. – Вип. IYY. – Миколаїв: «Іліон», 2012.-240 с.

До альманаху  увійшли твори переможців творчих робіт до Міжнародного дня рідної мови , конкурсів, присвячених О.С. Пушкіна і М.В. Гоголю. Молодь, що бере участь у конкурсі, має можливість не тільки проявити свою літературну творчість, а й розповісти про свою рідну мову і рідну мову своїх батьків.

        

Ржепецький Л.А. Формування національної самосвідомості учнів на уроках історії України: Монографія/Л.А. Ржепецький.- Миколаїв: «Іліон», 2010.-148 с.

Л.А. Ржепецький – автор понад 30 книг, навчально-методичних посібників, збірок. Він завідуючий кафедрою національного виховання Миколаївського муніципального колегіуму, учитель-методист вищої категорії.

В новому посібнику автор на базі нових педагогічних та психологічних досліджень і багатого особистого досвіту, досліджує шляхи і методи формування національної самосвідомості школярів на уроках історії.

Северіна Л.АШколярам про Миколаїв: екскурсії по місту/Л.А. Северіна. – Миколаїв: «КРУС»,2012. – 48 с.: іл.

Ця невеличка книжка написана краєзнавцем спеціально для молодих миколаївців, які небайдужі до свого міста і хочуть знать якомого більше про його історію і культуру. Історія   рідного міста від виникнення Інгульської верфі до сучасного Миколаєва.

Ташлай, Л.Б., Даниленко, Т.И. За колючей проволокой: «Шталаг-364» — лагерь смерти/Л.Б. Ташлай,  Т.И.Даниленко. – Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2011. – 144 с.: ил.

Эта книга — напоминание об одной из самых кровополитных войн в истории человечества, это свидетельства людей, которые были непосредственно её  участниками. Проходят годы, но в нашей памяти живёт гордость за их немеркнучий подвиг, а сердце сжимается от боли за миллионы человеческих жизней, искалеченных войной.

Авторы обобщили имеющийся архивный материал об узниках лагеря на Темводе. Особую ценность представляют воспоминания бывших военнопленных этого концлагеря.

Чижова, Л.Я. Сонце на столі: Вірші /Л.Я. Чижова. — Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2011.- 40 с.: іл.

Нова книга відомої миколаївської поетеси – це поетична розповідь про найблагородніше диво – Хліб. Авторка доносить до нас стародавні народні звичаї, обряди, пов`язані з хлібом, навчає дітей любити його і поважати, тому що хліб – одвічне, як життя, мірило всіх людських цінностей.

Еще раз напоминаю, что со всеми этими книгами можно ознакомиться в Центральной городской библиотеке для детей им. Ш. Кобера и В. Хоменко (г. Николаве, Украина)

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s