22 січня ми святкуємо День Соборності України


Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Державним святом День Соборності України було встановлено Указом Президента від 21 січня 1999 року.

Урочистий Акт Злуки Захiдно-Української Народної Республiки та Української Народної Республiки в єдину соборну Українську державу проголосила директорiя УНР 22 сiчня 1919 року на Софiйському майданi в Києвi. Захiдно-Українську Народну Республiку було проголошено 1 листопада 1918 року масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових на теренах Австро-Угорської iмперiї в Галичинi. Столицею ЗУНР спочатку був Львiв, потiм Тернопiль, а з сiчня 1919 року — Станiслав (нині — Івано-Франківськ).

Сьогодні по всій Україні пройдуть урочистості, присвячені Дню Соборності України. 22 січня, на мосту Патона до Дня Соборності та 95-ї річниці з дня проголошення Незалежності України кияни об’єднають два береги Дніпра “живим” ланцюгом.

Акція відбувається вже шостий рік поспіль і з кожним разом збирає все більшу кількість учасників. ЇЇ засновником і організатором є Братство козацького бойового звичаю “Спас”. Як повідомили УНІАН організатори акції, беручи приклад з першого “живого” ланцюга в Україні, який було утворено в січні 1990 року і котрий з’єднав Київ та Львів, учасники візьмуться за руки і символічно об’єднають два береги Дніпра.

Особливістю цього року будуть акції проведені не лише в Києві, а й в інших містах України, а також акції в Німеччині, Прибалтиці і Канаді. Родзинкою акції стане 30-метровий державний прапор, який утворять учасники. Цього року акція проходить за підтримки друзів: СТК «Скіфи», РЦПВ «Звитяга», Спудейське Братство НаУКМА, музей І. Гончара. Організатори заходу закликають учасників брати з собою державну символіку. Як зазначають організатори, акція не є політичною і будь-яка партійна чи організаційна атрибутика під час її проведення заборонена.

Після «живого ланцюга» учасники проведуть акцію «Причепи Стрічку» — вони роздаватимуть інформаційні листівки про день Соборності України та синьо-жовті стрічки. О 19.00 відбудеться святковий концерт з нагоди Дня Соборності в Національному музеї ім. Гончара та пригощання кулішем і гарячим глінтвейном. На концерті будуть Олег Сухарєв (гурт «Самі свої»), Олександр Ярмола (гурт «Гайдамаки»).

Більше читайте тут: http://www.unian.ua/news/548415-sogodni-den-sobornosti-ukrajini.html

http://www.unian.ua/news/548164-zavtra-dva-beregi-dnipra-zednayut-jivim-lantsyugom.html

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s