28 червня — День Конституції України


Конституція – це дуже важливий документ державного значення. Це основний Закон держави. Нова Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року. Тому день 28 червня вважається всенародним святом.

 

Початок конституційному процесу було офіційно покладено Декларацією про державний суверенітет України, що був проголошений Верховною Радою України 16 липня 1990 року. 24 жовтня 1990 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про Комісію з розробки нової Конституції Української СРСР». Комісія підготувала Концепцію нової Конституції, що була ухвалена Верховною Радою 19 липня 1991 року, а також схвалена всеукраїнським референдумом, що відбувся 1 грудня 1991 року. Підготовлена комісією Концепція стала основою для підготування нової Конституції України.

Невдовзі після цього конституційний процес загальмувався через початок виборів до Верховної Ради України, а потім вибори Президента України. Кінцевий текст Конституції був прийнятий Верховною Радою України 28 червня 1996 року.

 

Конституція України складається з п’ятнадцяти розділів. У першому розділі йдеться про загальні засади, якими визначається державний устрій України. У другому розділі Конституції містяться статті, які роз’яснюють права, свободи та обов’язки людини і громадянина. Решта розділів Конституції присвячені принципам організації та діяльності державних органів, Президента України, внесенню змін до Конституції України та іншим питанням.

При внесенні змін до Конституції України можуть змінюватися повноваження Президента України та органів законодавчої, виконавчої і судової влади.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s