Міжнародні бібліомандри миколаївських бібліотекарів


З 26 по 28 червня 2014 р. 15 бібліотекарів — членів Молодіжної секції УБА зі всієї України, відібрані за конкурсом, відвідали Польсько-український форум молодих бібліотекарів «Бібліотека без кордонів» в Польщі. Організаторами Форуму виступила Воєводська і міська бібліотеки м.Жешува. Партнером української делегації – УБА та програма «Бібліоміст».

Потрапили до Польщі і бібліотекарі Миколаєва – Таїсія Белібова, завідуюча відділом обслуговування ЦМБ для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка, Світлана Зайко – провідний бібліограф Центральної бібліотеки для дорослих ім. М.Л.Кропивницького.

Перший день Форуму передбачав досить насичену програму: презентація нового обладнання для оцифровування документів, виступи української делегації та досвід польських колег по наданню сучасних послуг он-лайн. За підсумками виступів відбулися обговорення піднятих питань.

Всі учасники Форуму приймали участь у флешмобі з читання польської та української поезії на головній площі міста. Для молодих бібліотекарів польські колеги, підготували  виставку книг «Література не знає меж» в фойє. А ввечері всі дружно заспівали українські та польські пісні.

Наступного дня молоді бібліотекарі ознайомились з досвідом роботи польських бібліотек. На них чекали: екскурсія до головного абонементу, дитячого та музичного відділів, показ стародруків та семінар з оцифрування книг.

Хотілось відзначити, що бібліотеки Польщі значно випереджають українські за рівнем комп’ютеризації. Майже всі бібліотеки фінансуються за рахунок грантів Євросоюзу та оснащені за останнім словом техніки. Всі бібліотечні процеси комп’ютеризовані. Користувачі можуть самостійно  взяти  книги додому, скориставшись електронним читацьким квитком та автоматом самообслуговування. Повертають  книги  в зручний час через автоматичний бокс, який встановлено у вікні бібліотеки.

В третій день українська делегація відвідала одну з найсучасніших бібліотек Польщі в м. Ярослав, яка має власний 3D-кінотеатр.

Бібліотеки Польщі надзвичайно цікаві, сучасні,  креативні. Цей досвід допоможе в створенні нових міжнародних відносин між бібліотеками Польщі та України.

Міжнародні бібліомандри миколаївських бібліотекарів: 3 комментария

  1. Да,конечно очень приятно видеть как молодые библиотекари знакомятся с опытами других библиотек. МОЛОДЕЖЬ ВПЕРЕД!!!!

  2. Приятно видеть, что вы знакомитесь с опытом работы других библиотек и внедряете новые идеи в работу своей библиотеки. Так держать

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s