Три новые книги краеведческой тематики пополнили фонд нашей библиотеки!
Горбуров Е., Горбуров К. Николаевский «Нюрнберг». Судебный процесс по делу о немецко-фашистских зверствах в г.Николаеве и Николаевской области 10-17 января 2016 года.-Николаев:Илион.2016.-136с.,ил.
Книга посвящена памяти николаевцев, погибших от рук немецких и румынских оккупантов в годы Великой Отечественной войны. Два года и семь месяцев или 955 дней и ночей оккупации были для жителей нашего города и области временем боли и страха. За это время по области было расстреляно, замучено и повешено 105361 человек, угнано на каторгу в Германию 25884 человека. В книге приводятся архивные документы и фотографии, воспоминания, посвященные этим страшным событиям.
Видатний діяч збереження природи Олександр Алоїзович Яната: до 125-річчя від дня народження: збірник/ЦБС для дорослих м.Миколаєва; МЦЕІК; уклад.І.Чернова.-Миколаїв: видавець Торубара В.В.,2015.-Ч.2.-114с.- (Серія «Зелені сторінки історії Миколаївщини»).
До другої частини збірника увійшли статті науковців, краєзнавців про удатного українського вченого, дослідника природи, уродженця Миколаївщини Олександа Алоїзовича Янату, а також бібліографічний список наукових праць вченого та публікацій про нього.
Олександр Яната народився в м. Миколаєві у сім’ї садівника. По закінченні Київського політехнічного інституту працював агрономом у Криму і Харкові, з 1928 у Києві викладав в університеті і був секретарем Українського Наукового Товариства та одним з засновників «Українського ботанічного журналу»; з 1928 року був ученим секретарем Сільськогосподарського наукового комітету України (СГНКУ) та керував його Ботанічною Секцією і редагував «Вісник сільськогосподарської науки». О.Яната — професор сільськогосподарського інституту в Харкові, там організував і очолював Інститут прикладної ботаніки й Інститут рослинництва. 15 березня 1933 року постановою президії Української академії сільського хазяйства О. А. Янату за «протягнення» буржуазних теорій в області «боротьби з бур’янами» звільнено з роботи в Інституті захисту рослин. Того ж року заарештований. 1938 загинув на засланні на Колимі. Реабілітовано вченого 10 червня 1964 року, завдяки клопотанню «Української радянської енциклопедії».
Финогенов А. Миражи тумана: рассказы.-Николаев: Илион,2015.-312с.
Писатель, член Союза писателей России, Александр Финогеев, прослуживший врачом в рядах ВМФ более четверти века, продолжает своё повествование, начатое в сборниках рассказов «В те дни в морях дороги наши были» (2008 г.), «И жизнь, и море, и любовь» (2009 г.), «По местам стоять!» (2013 г.), «В жизни не поверю!» (2014 г.).
В драматичной форме с известной долей юмора и вымысла он размышляет о жизни. В новой книге автор более лиричен, но юмор – по-прежнему изюминка его рассказов.