Святкуємо День українського козацтва


14 жовтня святкуємо День українського козацтва. Сьогодні в Україні намагаються відродити козацтво, ретельно вивчають життя козаків, їх звичаї, традиції, створюють сучасні козацькі загони. Справді, часи козацтва – частина героїчного минулого українського народу. Так в чому ж полягає інтерес до козаків? Чому ми пишаємося ними на весь світ?

Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що у козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Козак в нашій уяві – звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею.

Козацтво відіграло велику роль в історії України, справило вплив на формування специфічних рис культури. Вже самим фактом свого існування воно надихало українців на боротьбу проти феодального гноблення.

З давніх-давен українці повинні були відстоювати права на вільне існування, адже на нашу щедру і багату землю частенько зазіхали вороги. Саме козаки захищали кордони нашої держави від нападів турків, татар, ляхів.Сьогодні ми, нащадки славних козаків, розуміємо, який великий внесок вони зробили у розвитку освіти і культури. Протягом кількох століть українські козаки захищали не лише власні інтереси, а й інтереси інших країн: козацькі загони були бажаною підмогою і у польському, і у французькому війську. Про славетні бої і походи козаків, про їх сміливість, відвагу й винахідливість ходять легенди. Прославили козацтво хоробрі, талановиті ватажки: Остап Дашкевич, Дмитро Вишневецький, Іван Підкова, Северин Наливайко, Іван Сулима та інші. Гетьманство Богдана Хмельницького поклало край так званому “золотому спокою”. Видатний гетьман, сміливий, рішучий борець за правду, він поклав своє життя за свободу українського народу, але зрадництво татар і Москви не дало здійснитися мріям Хмельницького бачити Україну вільною, і скоротило йому віку. Після смерті Хмельницького на Україні почався безлад – багатогетьманство і братовбивча війна. Цей страшний час назвали “руїною”.

Слава про волелюбних українських предків живе і донині. Через козацтво ми всі творили нашу історію, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. І сьогодні, коли йде становлення незалежної України, як ніколи актуально звучать рядки нашого Гімну:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу

І покажем, що ми, браття, козацького роду.

http://www.slavdpu.dn.ua/index.php/biblioteka/2013-04-22-22-07-35/2013-06-06-18-34-41/1840-14——

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s