Новинки на книжковій полиці: для дітей від 7 до 10


Друзі! У вас є прекрасна можливість тримати в руках чудові книжки, сучасні та яскраві. Пропонуємо вам ознайомитись з книжковими новинками від «Видавництва Старого Лева». На вас чекають карколомні пригоди,  фентезі, казки!

Ви зацікавились? Ви хочете дізнатись, що це за книги? Ви маєте чудову нагоду їх прочитати в нашій бібліотеці.  Читайте і насолоджуйтесь цікавою літературою!

Дерманський, С. Крамничка тітоньки Мальви/ С. Дерманський. – Л.: ВСЛ, 2014. — 56с.

Сашко Дерманський – псевдонім Олекса́ндра Степа́новича Дерма́нського —  українського дитячого поета, прозаїка та казкаря. Почав писати для дітей з 2001року. Видав 19 книжок, 1 аудіокнигу та 2 інтерактивні-книжки для дітей.

Із дитинства пробував писати вірші, часом пише й тепер, однак ставиться до них не так серйозно, як до прози. Перші вірші для малечі опублікував у дитячому журналі «Стежка», де довгий час працював літературним редактором. Сашко Дерманський – автор популярних пригодницьких повістей і казок для дітей.

«Крамничка тітоньки Мальви» — книжечка про Різдво.  Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.

Павленко, М. Домовичок з палітрою / М. Павленко. – К.: Грані-Т, 2007. – 112 с.

Павленко Марина Степанівна — українська поетеса, письменниця, художниця, науковець, педагог. Народилася у селі Старичі Яворівського району Львівської області  в родині вчителів. Незабаром родина переїхала на Черкащину. Саме завдяки батькові (вчителю української мови та літератури) Марина і почала писати перші твори.

Книга «Домовичок з палітрою» про яскраві пригоди двох сестричок Даринку і Наталку і їх вигаданого друга Домовичка, талановитого і напрочуд мудрого і дуже симпатичного.

Дитячий світ сестричок барвистий, як справжня палітра. Вони малюють на склі дзеркала домовичка, звільняючи його із задзеркального полону. Таким чином, вони отримують у свою компанію гарного друга, порадника й організатора різноманітних пустощів.

Вони можуть потрапити у казкову країну Втікляндію, а можуть помандрувати й цілком реальною землею, шукаючи пригод на свою голову. Домовичок спілкується з дівчатками довго, вчить їх пізнавати світ, бачити його красу, зокрема, вчить і малюванню. Але й сам вчиться у дівчаток. У книзі приказок і прислів’їв, якими часто висловлює свою думку домовичок. Твір складається з десятків історій, майже не пов’язаних між собою сюжетно, але поєднаних психологічно. У книзі багато гумору і реалістичних деталей. Ці коротенькі, цікаво проілюстровані історії будуть до вподоби і дітям, і їхнім батькам.

Рутківський, В. Ганнуся /В. Рутківський.  – Л.: ВСЛ, 2012. – 256с.

Володимир Григорович Рутківський народився на Черкащині в родині вчителів. Його дитинство припало на воєнне лихоліття. Здібності до історичного пошуку спонукали його не просто писати цікаві історичні твори для дітей, а й відкривати до нього ще не описані, інколи навіть не досліджені періоди вітчизняної історії. Творчий стаж письменника – понад півстоліття. Мешкає в Одесі, пише романи для дітей та юнацтва.

Володимир Рутківський – лауреат премій імені Миколи Трублаїні, імені Лесі Українки, Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого.

Повість «Ганнуся» для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер – але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.

Книга отримала нагороду у 2012 році —  «Книжка року’2012»у номінації «Дитяче свято».

Вдовиченко, Г. «36 і 6 котів»/ Г. Вдовиченко. — Л. :ВСЛ, 2015. — 136с.

36 і 6 котів – саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко – оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.

Гербіш, Н. Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція/ Н. Гербіш. – Л.: ВСЛ,2016. – 56с.

Надія  Гербіш (Шевченко) – письменниця, перекладачка, викладачка, мандрівниця, фотографиня.

Писати вірші почала рано, в 7 років. Для Надії Гербіш  перемога в конкурсі «Різдвяне диво» 2009-го року в номінації «Мала проза (твори для дітей 5-8 років)» стала початком активної творчості на ниві української дитячої літератури. Улюблена дитяча антологія – «Різдвяна чудасія».

«Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція» книга про пригоди Луки й Терезки.  Одного вечора Лука й Терезка гортали в кабінеті свого дідуся-географа атлас, навіть не здогадуючись, що він – чарівний. Несподівано для самих себе діти опиняються у Венеції. Вони милуються гондолами та чудовою архітектурою міста, куштують місцеві страви та дізнаються про найцікавіші події в його історії завдяки їхньому новому знайомому – пану Валеріо. А головне – братові та сестрі під час цієї мандрівки вдається відкрити таємницю Чарівного Атласу.

Думанська, О. Марійчині пригоди/ О. Думанська . – Л.: ВСЛ, 2015. – 72с.

Українська письменниця, перекладачка, авторка книг для дорослих та дітей. Її твори отримали відзнаку журі «Форум видавців – дітям» як найкращі книги для молодшого шкільного віку. Також вона відзначена особливою нагородою – медаллю «Великий друг маленьких читачів» (2011р.) за активну участь в програмних заходах Львівської обласної бібліотеки для дітей.

У житті малої Марійки в книзі «Марійчині пригоди», як і її однолітків-дошкільнят, кожна подія стає визначною – чи то зламаний зуб і похід до лікаря,  чи образа на сусіда, який дражниться, складання вірша чи написання листа Святому Миколаю.  А ще ж є й справді визначні події – народження маленького братика, похід до школи.

Унікальність книжки Оксани Думанської у тому, що в її героїні маленькі читачі не лише упізнають самих себе, а й знайдуть підказку, як можна вчинити в тих чи інших непростих ситуаціях.

Мензатюк, З. Таємниця козацької шаблі/ З. Мензатюк. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2006. – 160 с.

Зірка Мензатюк народилася в Чернівецької області. Писати вірші і друкуватися в районній і обласній газетах почала в шкільні роки (перший вірш був надрукований в 11 років). Присвятила себе творчості для дітей. Не могла письменниця не написати і казок про Київ — нашу столицю — казкове місто, про яке складали казки ще за княжих часів. У своїх казках Зірка пише про вічні цінності українського народу.

В книзі «Таємниця козацької шаблі» усе почалося з того, що у сімейства Руснаків з`явилася Машка — пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі… привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, — і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі…

Русіна, О. Сестричка/О. Русіна . – Л.: Видавництво Старого Лева, 2011. – 192 с.

Русіна Ольга живе у Києві. З дитинства любила придумувати усілякі історії, переважно використовуючи їх як казки на ніч для молодшої сестри. Потім почала їх записувати. Перша «книжка», написана у 7 років, задумана була як грандіозний роман на дві частини і вмістилася у шкільному зошиті на 12 сторінок:). Пізніше, спостерігаючи за сестрою та її друзями, почала записувати побачене у вигляді невеликих історій, додаючи іноді щось від себе та із власного дитинства. З часом таких історії назбиралося на цілу книжку, що вийшла друком у Видавництві Старого Лева цього року на Львівському Форумі видавців.

Чудова, майже автобіографічна  книга «Сестричка» про дружбу, капості, витівки, які дорослим і не снилися.

Цілик, І. Місторія однієї дружби/ І. Цілик. – Л. : ВСЛ, 2016. –128с.

Кожен пізнає рідне місто по-своєму. Можна читати історичні розвідки, можна дозволити гіду розповідати тобі про давнє й минуле. А можна самому вирушити в мандри містом, прислухатися до його таємничого голосу і вивчати знаки, які воно тобі подає. Саме так і зробила десятирічна Таня – героїня повісті письменниці та кінорежисера Ірини Цілик. Таня знайомиться з Києвом і дізнається чимало його таємниць, адже її гід – голос самого міста. Справді кінематографічну та містерійну «МІСТОрію» намалювала Марися Рудська.

Ясіновська, Н. Лізка Мармизко/ Н. Ясіновська. – Л. : ВСЛ, 2017. – 160с.

Ясіновська Наталя — письменниця, перекладач. Народилася в Черкасах. У дитсадку, коли всі діти малювали якихось чоловічків і хатки, вона малювала літери, причому в різні боки. Так тривало доти, доки мама не взяла самовчитель з малювання і таки навчила її малювати щось, окрім букв. У молодших класах писала-малювала книжечки і дарувала їх батькам.

Потужним поштовхом до писання став переїзд до США. Почала записувати дівчачі історії, на які надихала донька. Разом із нею відкривали для себе сучасну американську літературу – так з’явилося бажання поділитися цікавими текстами з українськими читачами, і я взялася за переклад.

Ії книга «Лізка Мармизко» відповідає на цікаві питання: як подружитися з Вовком і Березою? Чи вміють плавати хом’яки? Навіщо маленькій «і» крапочка? Про все це знає Лізка Мармизко. І залюбки вам розповість. А ще вона любить малювати, експериментувати і не любить нудьгувати. Та й навіщо? Якщо завжди можна покликати друга і вигадати веселу забаву?

Гридін С. Кігтик Ковбаско/С. Гридін– Л. : ВСЛ, 2015. – 160с.

Гридін Сергій Володимирович народився у Рівненської області. Перебував разом з сім’єю у Монголії за місцем відрядження батька. Там пройшли два дуже згадуваних і досі роки, було придбано багато друзів і купа вражень від квітучого степу, насиченого запахами весни, високого, чистого неба та різних смішних та не дуже подій.

Перша книга —  «Федько, прибулець з інтернету». Після її написання, крім основної роботи, з’явилось захоплення, якому присвячується весь вільний час.

В книзі «Кігтик Ковбаско» головному герою п’ятикласнику Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у новій книзі Сергія Гридіна.

Лящинська, Ю. Леля з будиночка на дереві/ Ю. Лящинська. – Л. : ВСЛ, 2017. – 128с.

Лящинська Юлія народилася на Львівщині. Дитинство провела у невеличкому селі над річкою Західний Буг.  Разом із чоловіком створили компанію «Garbuz Studio» і розробили перші в Україні програми для дітей українською мовою «Школа вовка Панаса». Згодом перейшли в розробку комп’ютерних ігор під брендом «Garbuz Games».Свою першу книгу «Леля з будиночка на дереві» написала після народження донечки.

Леля — звичайна дівчинка, жвава і весела. Але житло у неї незвичне — вона з татом і мамою живе в будиночку на дереві. Одного дня з’являються лихі сусіди, які хочуть відібрати їхній затишний дім на втіху своєму розбещеному синку, якого дівчинка називає Свинопринцом. Проте рішуча і відважна Леля, дарма що мала, стає на захист будиночка…

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s