Новинки на книжковій полиці: для дітей 11-15 років


Друзі! У вас є прекрасна можливість тримати в руках чудові книжки, сучасні та яскраві. Пропонуємо вам ознайомитись з книжковими новинками від «Видавництва Старого Лева». На вас чекають карколомні пригоди,  фентезі, казки!

Ви зацікавились? Ви хочете дізнатись, що це за книги? Ви маєте чудову нагоду їх прочитати в нашій бібліотеці.  Читайте і насолоджуйтесь цікавою літературою!

Бачинський, А. Детективи в Артеку/А . Бачинський. – Л. : ВСЛ, 2014. – 192с.

Бачинський Андрій — український письменник, відомий творами дитячої та підліткової літератури. Народився на Івано-Франківщині. Живе у Львові. У дитинстві мав два захоплення –  читати пригодницько-фантастичні книжки і конструювати різноманітні радіоприлади. У 2014 та 2017 роках у «Видавництві Старого Лева» вийшли дві частини популярної дитячої пригодницької книги «Детективи в Артеку».

Герої повісті – тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі – Антон, Сашко і Сергій під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря ­випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу, але потрапляють у вир захоплюючих пригод. Їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей. Хто переможе в одвічному двобої зла і добра – підступність і ненависть, чи щирість і дружба?..

Гридін, С. Не такий/С. Гридін. – Л. : ВСЛ, 2013. – 176с.

Гридін Сергій Володимирович народився у Рівненської області. З дитинства хлопчик Сергійко вирізнявся серед однолітків. В першу чергу чималою вагою в суспільстві. Якщо середньостатистична дитина важила до 14 років 50-60 кг., то Сергійко всі 86 кг. Однак після 14-ти задумався над своїм майбутнім і зайнявся спортом, що, напевне, додало твердості характеру і сприяло стандартизації у підлітковій спільноті.

Книга «Не такий» вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих.

Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.

Караванська, О. Стильна книжка для панянки/ О. Караванська . – Л.: ВСЛ, 2015. – 144с.

Перша дитяча книжка Оксани Караванської, знавця моди, відомої у світі української дизайнерки. Оксана Караванська — не лише відомий дизайнер і стиліст, а й дбайлива та уважна мама дев’ятирічної модниці Марічки, а тому добре знає, наскільки важливо вчасно познайомити юних панянок зі світом моди та стилю. Вона впевнена, що відчуття стилю закладається в людині з дитинства. Відтак, «Стильна книжка для панянки» проведе юним красуням екскурсію в історію моди, розповість, як доречно одягатися до школи, у театр чи на дискотеку, з чим носити вишиванку, якими повинні бути джинси і як правильно комбінувати аксесуари.

Книга була представлена на ХХІІ Форумі Видавців у Львові «Видавництвом Старого Лева».

Кирпа, Г. Тринадцятий місяць у році/ Г. Кирпа. – Л.: ВСЛ, 2017. – 224с.

Галина Кирпа — письменниця, перекладачка, авторка віршів і прози для дітей і дорослих. Автор поетичних книжок, збірок ліричних новел, віршів та оповідань, народознавчої книжки для дітей «Забавлянки мами Мар’янки» (1992, у співавторстві). Також Галина Кирпа є автором шкільних читанок «Ластівка», «Біла хата», «Писанка», «Зелена неділя», посібника з етики для початкової школи «Андрійкова книжка», хрестоматії школяра «Про маму» (2001) та ін.

Коли ростеш у незвичайній родині, в якій від тебе немає таємниць, як тут не бути трішки задорослою, як на свої 10 років? Коли твої батьки — письменники, дідусь і бабуся — колишні вчителі, мамині найближчі подруги — бібліотекарка і художниця, а менший двоюрідний братик щомісяця міняє професії — як тут не зростати допитливою й вигадливою дитиною? Героїня повісті «Тринадцятий місяць у роки» Катруся намагається зрозуміти світ дорослих, пізнати смерть, дружбу і брехню, почути все живе й неживе навколо, кожну травинку й комашку, дощ і вітер — і ділиться своїми спостереженнями з нами. З цих розповідей перед очима постає особливий і зворушливий світ дитинства, де як рівні зустрічаються діти й дорослі

Малетич, Н. Щоденник ельфа/ Н. Малетич. – Л.: ВСЛ, 2015. – 240 с.

Малетич Наталя народилась і живе у Львові. Письменниця, редактор відділу дитячої літератури «Видавництва Старого Лева», мама двох чудових дітей, які найбільше надихають до творчості. Вона обожнює літературу для підлітків і гарнезні ілюстровані книжки.

Авторка книжок «Про Зайчика-Забудька та інші історії» і «Щоденник Ельфа».  Співавтор книжок «Різдвяна чудасія», «Весняна книжки», «Дарунок святого Миколая», «На Великдень» «Медяник для Миколая», «Чат для дівчат».

Лауреат ІІ премії Всеукраїнського конкурсу на найкращі прозові твори для дітей «Золотий лелека» 2008 року та I премії конкурсу «Біблійні історі».

Всі діти – ельфи. Принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами – батьками. Герої книги «Щоденник ельфа»  ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу. І навіть якщо ви не вважаєте себе ельфом, книга все одно про вас.

Матіяш, Д. Марта з вулиці святого Миколая/ Д. Матіяш. – Л.: ВСЛ, 2017. –240с.

Дзвінка (Дзвенислава) Матіяш — українська письменниця, перекладачка. Відома як авторка двох романів «Реквієм для листопаду» і «Роман про батьківщину», перекладачка збірки поезій Яна Твардовського «Гербарій». Також її казки увійшли до книжки «Зросла собі квітка», присвяченої пам’яті Романа Єненка. Їй безперечно належить звання одного з найкращих українських стилістів. Її письму притаманний католицький містицизм, аскетична чутливість, а її внутрішній монологи раз-по-раз набувають рис молитовної піднесеності.

Повість «Марта з вулиці Святого Миколая» адресована підліткам. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. І про народження нового життя…

Мензатюк, З. Як я руйнувала імперію/ З. Мензатюк. – Л.: ВСЛ, 2014. –272с.

Автор повісті Зірка Мензатюк – лауреат премії імені Лесі Українки, чиї книги стали бестселерами в український дитячій та підлітковий літературі останнього десятиліття.

Нагороди: 2014 — лідер літа за версією «Книжка року 2014» (номінація «Дитяче свято»).

«Як я руйнувала імперію» — перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули?

Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше — хто його розвалив?

Рутківський, В. Гості на мітлі/В. Рутківський .– Л.: ВСЛ, 2016. – 240с.

Володимир Григорович Рутківський народився на Черкащині в родині вчителів. Його дитинство припало на воєнне лихоліття. Здібності до історичного пошуку спонукали його не просто писати цікаві історичні твори для дітей, а й відкривати до нього ще не описані, інколи навіть не досліджені періоди вітчизняної історії. Творчий стаж письменника – понад півстоліття. Мешкає в Одесі, пише романи для дітей та юнацтва.

Володимир Рутківський – лауреат премій імені Миколи Трублаїні, імені Лесі Українки, Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого.

В книзі «Гості на мітлі» стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план…

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s