14 жовтня Покрова і День українського козацтва


Свято Покрови було введено у християнство в Х столітті. Легенда оповідає про подію, яка відбулася в Константинополі. Місто було оточене чужинцями, і городяни молилися на всенічній службі у Влахерській церкві, шукаючи порятунку в словах до Бога. Враз пiд церковним склепiнням з’явилася Пресвята Богородица в оточеннi ангелiв, пророкiв i апостолiв і накрила своїм омофором християн. Невдовзі надійшли воїни-захисники і звільнили населення від нападників.

«Радуйся, стовпе непохитний Церкви Xристової; радуйся, держави нерушима стіно; радуйся, бо через Тебе досягаються перемоги; радуйся, бо через Тебе падають вороги; радуйся, тіла мого зцілення: радуйся, душі моєї спасіння. Радуйся, Невісто Неневісная!» – співають православні християни в акафісті свята.

З народними віруваннями українців Покрова — пора весіль і умиротворення самої природи. Так, як листя вкриває землю, так і хустка покриває голову молодиці та надає їй нового статусу — заміжньої господині.

До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. Тобто, від кінця серпня до середини жовтня.

У багатьох народів покривало (фата) вважали дуже важливою весільною деталлю, символом заміжжя. Недарма українські дівчата звертались у цей день до Богородиці із такими словами: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку, бодай онучею, най я дівкою си не мучаю»!

Заміжжя в цей час для дівчат було найважливішою місією у житті. Адже понад 100 років тому неодружену дівчину вважали неповноцінною. Саме тому кожна старалась, довго не роздумуючи, змінити статус із нареченої на роль господині.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Для козаків Покрова була найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запорожжі була церква святої Покрови. Козаки збудували також багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s