Світ один на всіх: інклюзія в дії


Бібліотека є тією установою, яка може консолідувати громадськість щодо вирішення соціально значущих проблем. Одним із пріоритетних напрямків державної політики в бібліотечній сфері є впровадження інклюзії, яка виключає будь-які форми дискримінації читачів: за фізичним, національним показником, або через певні особливості поведінки, а також створює для всіх користувачів відповідні умови для отримання повноцінних якісних послуг.

Саме доля таких людей стала мотиватором для створення  проекту  рівності «Світ один на всіх: інклюзія в дії», презентація якого відбулась в Центральній міській бібліотеці для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменко (директор Семілєт Н.В.)  під час фокус – дискусії «Бібліотека як спільний інклюзивний простір для соціокультурних інституцій».

Модератор заходу (заступник директора Гречко Г.С.) окреслила роль бібліотеки в консолідації громадськості щодо впровадження інклюзії та запросила гостей до участі у дискусії.

До обговорення проблеми долучилися:

  • голова Громадської організації «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Найсильніші разом» Олексій Долгіх;
  • психолог Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анна Паніч;
  • керівник реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для      дітей з інвалідністю «Мрія» Оксана Ребенчук;
  • керівник Миколаївського інклюзивно-ресурсного центру Світлана Чирковська;
  • директор Обласної бібліотеки для дітей ім.В.Лягіна Тетяна Жайворонок;
  • голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віра Марущак та миколаївська письменниця Тетяна Купрієвич;
  • педагог-вихователь обласної Миколаївської дитячої лікарні Оксана Лагута;
  • педагог-організатор Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №3 Наріна Полякова та психолог ДНЗ №2 Катерина Магаляс.

Під час дискусії обговорювалися теми  доступності позакласної освіти для дітей з інвалідністю; шляхи взаємодії з інклюзівно-ресурсними центрами нашого міста; окреслювались можливості співпраці фахівців соціальних служб з бібліотекою та організації єдиного інклюзивно-освітнього простору.

Під час заходу бібліотекарі представили власні електронні ресурси та огляд літератури з цієї теми.

 

 

Світ один на всіх: інклюзія в дії: Один комментарий

  1. Уведомление: Світ один на всіх: інклюзія в дії | Ш@фа методистa

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s