Як святкувати Великдень під час карантину


Великдень у 2020 році припадає на 19 квітня. Однак через оголошений в Україні карантин багато традицій святкування світлого Воскресіння Христового виявилися під загрозою скасування.

У зв’язку з небезпекою поширення COVID-2019 в Україні було оголошено карантин з 12 березня по 3 квітня. Пізніше, 25 березня, карантин було продовжено до 24 квітня, а також введена надзвичайна ситуація по всій країні.

Через пандемію коронавірусу і карантин президент України Володимир Зеленський закликав глав церков усіх конфесій проводити богослужіння онлайн і без присутності віруючих, щоб не створювати скупчення людей і не сприяти поширенню коронавірусу.

Таким чином, Страсна седмиця і Великдень 2020 потрапляє під дію карантину, а значить, проведення служб і святкування буде проходити за новим порядком. Правила карантину поширюються також і на церкву.

Більш докладно всі рішення з приводу святкування Великодня будуть прийматися церквою і оголошуватися парафіянам ближче до Великодня, оскільки ситуація з коронавірусом в країні і світі постійно змінюється.

Проте, церковники стежать за подальшим розвитком подій, закликають не панікувати і поки остаточно не скасовують святкові заходи.

«У зв’язку з введенням Кабінетом Міністрів режиму надзвичайної ситуації на всій території України до 24 квітня 2020 року, що включає період Страсного тижня та Великодня (19 квітня), повідомляємо, що Священний синод Православної церкви України буде приймати відповідні практичні рекомендації для духовенства і мирян, зокрема, про порядок здійснення богослужінь у ці дні, з наближенням відповідного часу. Пам’ятайте установку Спасителя: «Вистачить кожному дню своєї турботи» (Мф. 6:34)«, – сказано в заяві церкви у Facebook.

Рекомендації церкви на час карантину у зв’язку з коронавірусом:

  • в храмах потрібно дотримуватися санітарних норм: прибирати, протирати ікони та інші святині, дезінфікувати ручки вхідних дверей;
  • обмежити присутність на богослужінні віруючих до 10 осіб;
  • по можливості ввести трансляцію богослужінь по мережі, заохочуючи прихожан до здійснення домашньої молитви;
  • достатньо поклонитися і перехреститися на ікони, хрести, розп’яття, не цілуючи їх;
  • настоятелям і клірикам чергувати в храмах, поодинці приймаючи прихожан, здійснюючи для них Таїнство Сповіді і подаючи причастя Святих Христових Тайн;
  • в Страсний тиждень і на Великдень віруючим наказано молитися онлайн;
  • не цілувати плащаниці;
  • при подачі благословення мирянам священик не повинен подавати їм руку для цілування;
  • хворим, особливо простудними хворобами, особам старшого, пенсійного віку, дітям на період дії карантину рекомендується залишатися вдома.

https://kanalukraina.tv/ua/news/koronavirus-vazhno-znat-kak-budet-prazdnovatsya-pasha-2020-v-usloviyah-karantina

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s