Віртуальна виставка місцевих видавництв «Миколаївська книга» 2020


Карантин триває, але це не привід відміняти знакові для міста літературні події. Традиційна щорічна виставка місцевих видавництв «Миколаївська книга» відбудеться 21-30 квітня у дистанційному форматі.

Зазвичай, під час цієї виставки багато цікавих презентацій книг, творчих зустрічей проходить в бібліотеках. Але цього року ми були змушені змінити формат.

Центральна міська бібліотека для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка та всі дитячі бібліотеки міста разом з миколаївськими письменниками і поетами запрошують всіх охочих — і дорослих, і малечу — на літературні зустрічі on-line.

Віра Іванівна Марущак — знана миколаївська письменниця, журналіст, вчитель. Вона очолює миколаївський осередок Національної спілки письменників України,  є лауреатом  обласної премії імені М. Аркаса, тричі відзначена Дипломом «Золоте перо», має орден княгині Ольги ІІІ ступеня тощо.

Віра Іванівна є автором  більше 10 прозових книг. Її оповідання та казки включено до шкільної програми, а за підручником з основ журналістики «Школа журналіста» навчаються школярі України.

Книжки авторки мають виховне значення.  Вони допомають пізнавати світ і себе у цьому світі, розвивають впевненість у своїх силах, навчають розрізняти добро і зло.

Краса слова Віри Іванівни спонукає та заохочує дітей любити читання та насолоджуватися ним.

 

 

Тетяна Владиславівна Купрієвич — частий гість у бібліотеках нашого міста, вона з великим задоволенням приходить на зустрічі з дітлахами.

Тетяна Купрієвич пише з самого дитинства: і для дорослих,  і для дітей. А надихає на написання дитячих книг її син — Ромочка.

«Съедобная азбука», «Мамин день» і «Азбука имен», «Карнавал», «Друг» — ці книги залюбки читають діти, адже всі вони любов’ю, теплом, світлом. Наша гостя пише для дітей про те, що їм близько і цікаво.

А книга Тетяни Владиславівні  «Друг» навіть стала соціальним проектом, що покликаний привернути увагу до дітей з особливими потребами.  Письменниця в дуже доступній, легкій формі знайомить дітей зі світом їх однолітків.

#авторське_читання

Ангеліна Кріхелі – миколаївська письменниця та журналістка,  автор книг для дорослих і дітей — завжди бажаний гість в нашій бібліотеці.

У дитинстві Ангеліна багато писала та мріяла стати професійним письменником. Тож, мати привела майбутнього, тоді 13-річного, автора до літературного об’єднання «Зоря». Та згодом поетичного простору стає замало. Вже в 15 років Ангеліна пробує себе в журналістиці в газеті «Нове покоління». З 2012 року і до сьогодні пише для газет «Южная Правда», «Вестник Прибужья».

Також, Ангеліна дарує своїм читачам мудрі, світлі, повчальні казки та повісті: «Как котенок Правду искал», «Найденыш (Щенок, который заблудился)» «Как я стала бабой Ягой», «Спасти Кощея» тощо.

Після виходу кожної книги Ангеліна Кріхелі проводить значну благодійну роботу: благодійні зустрічі з читачами, подарунки дітям з дитячим домів сімейного типу тощо. Окрім іншого, у 2016 році стартував авторський благодійний проект «Аудіокнига для дітей з вадами зору». В рамках вказаного проекту на студії радіо «Миколаїв-FM» протягом двох років вже записано три аудіокниги.

Ірина Грунська – давній друг і творчий партнер дитячих бібліотек міста – завжди охоче зустрічається з нашими читачами.

Чудові казки Ірини Грунської — веселі, повчальні і захоплюючі. Унікальність їх полягає в тому, що коли їх читає дитина, вона поринає в чарівний світ казки, а герої творів  стають добрими друзями.

Свою першу казку для дітей «Тимоня», в якій розповідається про новорічні пригоди хом’яка, Ірина Грунська написала 2008 року. Доповненням до видання стали ілюстрації самої авторки. Ця книга стала переможцем обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга 2008 року» в номінації «Краще видання для дітей і юнацтва».

2012 року вийшла ще одна книга автора «Казки літнього саду» – збірка веселих і повчальних казок для дітей, а 2018 року побачив світ «День рождения в Николаеве».  Разом з Хмаринкою Таєчкою та її друзями, читачі мали можливість мандрувати вулицями рідного міста, знайомитися з історичними місцями, відвідувати музеї та зелені сквери.

Чудовим доповненням до кожного видання є ілюстрації самої авторки. Такі ж прекрасні, як і її твори, надихають читачів на подальше вивчення історії рідного краю.

 

 

«Наша миколаївська Сапфо» – так сказав про Тетяну Дмитрівну  Свірську  миколаївський поет Дмитро Кремінь.  Адже свої слушні поради, та фахову оцінку першим її творам дав саме Дмитро Дмитрович, його підтримка мала велике значення для письменниці.

Тетяна пише як для дорослих, так і для дітей. У 2006 році була випущена перша збірка поезій «Політ на волю. А її дитячі збірки «Сонячний зайчик» та “Подорож у Дивне, або Нова Казка” перемогли в Обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга». За фахом Тетяна  Свірська режисер, але все життя пише вірші, залюбки проводить презентації, автограф-сесії, творчі зустрічі  у бібліотеках, школах нашого міста.

Її твори мають чарівну силу, вони повчають, виховують, впливають на формування мислення дитини, на здатність фантазувати і створювати власний казковий світ.

Не раз в нашій бібліотеці відбувалися творчі зустрічі з поетом, музикантом, композитором, аранжувальником, автором-виконавцем, заслуженим артистом України — Олександром Сичовим. Особливо всім запам’ятався концерт-презентація нової збірки Олександра «В обіймах сонця» за участі багатьох  талановитих артистів, вокалістів та дитячих гуртків Миколаєва.

З 2003 року О. Сичов — керівник камерного ансамблю української народної та сучасної пісні «Вільні козаки» при обласній миколаївської філармонії; пише музику і аранжування до народних пісень.

У січні 2006 року поет випускає збірку власних віршів «За водоспадом очей»; в травні 2007 — «Маяк вічності».

Олександр Сичьов є лауреатом багатьох міжнародних фестивалів, таких як: «Обрій», «Мелодія двох сердець», «Молода гвардія» тощо.

У грудні 2006 року А. Сичову присуджено звання лауреата обласної премії ім. Миколи Аркаса в номінації «Професійне мистецтво».

 

Слова Таїс Ліщинської, музика Олександра Сичова, виконують Денис Місанчук і Олександр Сичов «Добрий день, Миколаїв»

Геннадій Валерійович Борисов — відомий миколаївський письменник, поет.

«Велетень з добрими очима» — так називають його сучасники. Геннадій пише вже більше 30 років. Як сам автор жартує, що написано вже більше 8 кг віршів і творів. Він — автор збірок «Малое собрание сочинений: стихи и проза», «Очень малое собрание сочинений: сборник поэзии» (2015 г.), «Еще… одно собрание сочинений: стихи и проза», «Исчезновение тишины: стихи и не только», «Оранжерея слов: сборник стихов», «Стуль: стихи для детей».

У його творах є все: легка іронія, життєва філософія, тонкий гумор, активна життєва позиція. Автор пише як для дорослих, так і для дітей. Письменник з сперших хвилин знаходить спільну мову з аудиторією, особливо зі школярами, тому охоче стає гостем творчих зустрічей в усіх дитячих бібліотеках міста.

Ми дуже вдячні миколаївським авторам за дружбу, за їх творчість, за те, що вони дарують нам і нашим читачам свято і слово!

Маємо надію, що скоро ми знову зустрінемось в дитячих бібліотеках нашого міста!

А поки що, давайте згадаємо найцінніші моменти, що подарували нашим читачам чудові автори!

Неможна не згадати незвичайний захід , який відбувся в лютому 2020 в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш .Кобера і В.Хоменка  у стилі Speed dating «Літературне побачення у бібліотеці»!

Speed dating або експрес побачення – формат, запозичений у популярних в Європі і Америці вечірок. В нашій бібліотеці він трансформувався у зустріч читачів з молодими миколаївськими авторами, де їх книги стали приводом для нового літературного знайомства.

Електронні ресурси бібліотеки для вас:

Дізнатися про життя і творчість миколаївських письменників і поетів вам допоможе власний електронний ресурс Центральної міської бібліотеки для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменко «Літературна Миколаївщина: міні-довідник».

У ньому — матеріали про письменників-миколаївців кінця XIX — XXI ст., чия творчість вивчається в школах, ліцеях, коледжах. Біографії українських письменників приведені  українською мовою, російських — російською. Матеріал розташований в алфавітному порядку прізвищ письменників. Довідник забезпечений бібліографічним та  вебліографічним покажчиками. До біографій творчих особистостей додані відеоматеріали.

При складанні міні-довідника використовувалися матеріали прес-архіву ЦДБ, краєзнавча література, автобіографії письменників.

Видатному миколаївцю, поету, есеїсту, перекладачу присвячена  Краєзнавча веб-експозиція «Шлях по зорях Дмитра Креміня».

Завжди бути в курсі літературних новинок допомагає «Краєзнавча літературна мозаїка».

Ми сподіваємося, що наші електронні ресурси допоможуть школярам, ​​студентам, викладачам і бібліотекарям в навчанні і роботі.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s