25 січня — День Тетяни


У православній церкві сьогодні вшановують пам’ять святої Тетяни. Народилася вона в Римі близько 200 року в сім’ї вельми знатних римлян-християн. Того часу в Римі було багато язичницьких храмів і, яка подія б не відбувалася, всі мали принести жертвоприношення. Християни ж вважали це зреченням від Христа. Тому вони ухилялися від участі в таких святах.

Коли почалися гоніння на християн, язичники схопили і святу Тетяну. Змушували її принести жертву Аполлону. Але під час її молитви статуя впала і розбилася, після чого Тетяну судив правитель Риму. Її жорстоко катували, кидали до в’язниці, намагалися втопити і заганяли у клітку до лева. Тетяна залишалася непохитною та молилася Христу.

Згодом їй було винесено смертний вирок – усікновення мечем. Але язичники так і не змусили Тетяну молитися їхнім богам.

Пізніше юну християнку Тетяну Римську проголосили святою, а день її смерті 25 січня став Тетяниним днем.

Мощі святої мучениці Татіани зберігаються в Свято-Успенському Псково-Печерському монастирі.

Які традиції на свято

Для православних вірян 25 січня має велике значення. Тетяні Римській вони моляться про ретельність у науках, про удачу на іспитах, легке навчання.

За традицією, господині цього дня печуть хліб і пряники у формі сонечка — це робить весну трохи ближчою. Кожен член сім’ї повинен обов’язково спробувати шматочок такого «сонечка». З випічкою цього дня також пов’язана прикмета: якщо хліб добре підніметься, то у господарів буде успішний і щасливий рік.

У Тетянин день заведено готувати смачний обід і годувати всіх членів сім’ї, навіть тих, кого немає поруч: здавна господині залишали для них тарілку з їжею на столі.

За традицією, дівчата, які обрали собі нареченого, майстрували невеликі кісточки з пір’я та клаптиків тканини й непомітно підкладали в будинок потенційного нареченого. Вважалося, що якщо вдалося провернути все це непомітно, то хлопець стане її чоловіком і сімейне життя складеться дуже щасливо.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/25-sichnya-2021-roku-yake-sogodni-svyato-prikmeti-ta-den-angela-1710586.html

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s