4 березня — День народження мікрофону


4 березня 1877-го американський винахідник Еміль Берлінер отримав патент на перший вугільний мікрофон. Цю дату вважають Днем народження мікрофона.

Історія створення цього пристрою дуже цікава. Термін «мікрофон» вигадав англійський фізик Чарльз Уітстон у 1827-му. А 1876-го вчений Олександр Белл презентував прототип мікрофона – рідинний передавач. Щоб він запрацював, у трубковий резервуар наливали воду та додавали трохи кислоти. У ній плавала пергаментна діафрагма. До неї приєднували дріт. Коли люди на починала говорити, діафрагма коливалася. Дріт доторкався до води і утворювався звук.

Інженер Еміль Берлінер захопився пристроєм Белла і вирішив створити щось схоже. Над створенням він працював рік у своєму кабінеті. Там організував невелику лабораторію. Коли вчений вперше заговорив по мікрофону зі своєю домогосподаркою, жінка з переляку викликала поліцію. А сама чекала Еміля зі сковорідкою у руках біля дверей його кабінету. Коли він вийшов, панянка вдарила його по голові.

Берлінер створив вугільний мікрофон. такі пристрої використовують властивість вугільного порошку змінювати опір залежно від сили стиску порошку мембраною, що коливається під дією звукового тиску.

Коли Белл дізнався про пристрій американця, подав у суд. Утім отримав негативний результат. Тоді англієць викупив патент Берлінера за $50 тис. А згодом запросив його на роботу у власну компанію Bell Telephone Company. Там Еміль отримав посаду спеціаліста з телефонної техніки. Таким чином конфлікт був вичерпаний.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s