Веб-марафон «А пам’ятаєте була така книга!»: Микола Трублаїні «Шхуна «Колумб»


Тиждень дитячої книги в Центральній міський бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменко зручна нагода щоб згадати добрі дитячі книжки, які роками чекають свого юного читача. Століттями автори вигадували привабливі сюжети, наповнювали свої історії цікавими подіями, приправляли карколомними пригодами або підсолоджували романтичним настроєм. 

Цієї весни на лінії старту веб-марафону «А пам’ятаєте була така книга!» вишукувалися книжки, які були популярні у читачів в минулому столітті. Усіх віртуальних вболівальників просимо уважно слідкувати за марафонцями і не соромитися коментувати хід перегонів. 

Сьогодні на старті веб-марафону «А пам’ятаєте була така книга!»  пригодницька повість Миколи Трублаїні «Шхуна «Колумб», яка війшла в 1940 році.

Трохи історії

У 1938-1939 роках Микола Трублаїні публікував на сторінках часопису «Піонерія» повість «Лебединий острів» та на шпальтах газети «На зміну» повість «Юнга з «Колумба». У 1940 році ці твори були відредагувані та об’єднані у повість з чотирьох розділів, яку було опубліковано у «Видавництві дитячої літератури ЦК ЛКСМУ» під назвою «Шхуна “Колумб”»

Цікавий сюжет на сторнках

Події у повісті розгортаються на шхуні «Колумб», що перевозить рибу на консервний завод, та у маленькому рибальському виселку Соколиний на Лебединому острові у Чорному морі. У виселку всього 40 рибальських хат, неподалік від нього розташовані — маяк, на західному кінці острова, де мешкала родина Завірюх, та хата інспектора рибного нагляду Ковальчука на сході острова. Також деякі сцени відбуваються у курортному містечку Лузани.

Головні герої: Марко Завірюха, Яся Знайда та Люда Ананьєва потрапляють у різні небезпечні пригоди, але викривають шпигуна Анча, котрий має намір завадити науковим дослідженням з видобутку гелію.

Книга в кіно

У 1963 році за мотивами повісті на Кіностудії імені Олександра Довженка режисером Євгеном Шерстобитовим була знята стрічка «Юнга зі шхуни „Колумб“».

 

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s