Веб-марафон «А пам’ятаєте була така книга!»: Елеонор Портер «Поліанна»


Тиждень дитячої книги в Центральній міський бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменко зручна нагода щоб згадати добрі дитячі книжки, які роками чекають свого юного читача. Століттями автори вигадували привабливі сюжети, наповнювали свої історії цікавими подіями, приправляли карколомними пригодами або підсолоджували романтичним настроєм. 

Цієї весни на лінії старту веб-марафону «А пам’ятаєте була така книга!» вишукувалися книжки, які були популярні у читачів в минулому столітті. Усіх віртуальних вболівальників просимо уважно слідкувати за марафонцями і не соромитися коментувати хід перегонів. 

Сьогодні на старті веб-марафону «А пам’ятаєте була така книга!» бестселер американської письменниці Елеонор Портер «Поліанна», опублікований в 1913 році.. 

Трохи історії

Роман-бестселер американської письменниці Елеонор Портер був опублікований в 1913 році. Існує продовження книги «Полліанна дорослішає» (англ. Pollyanna Grows Up), написане самою Елеонор Портер, і багато сиквелів інших авторів, зокрема Елізабет Бортон, Гарріет Ламміс Сміт і Коліна Л. Ріса.

Цікавий сюжет на сторнках

Одинадцятирічна Полліанна приїжджає до своєї тітки міс Поллі Ґарінгтон. Батько Полліанни Джон Вітіер помер, не залишивши ніякого спадку: отримуючи невелику зарплатню, він залишив після себе всього декілька книг. Оскільки матір Поліанни давно померла, а інших родичів у неї немає, вона змушена переїхати до тітки Поллі. Старша сестра тітки Поллі (матір Полліанни) свого часу вийшла заміж за Джона Вітіера всупереч бажанням батьків, які хотіли видати доньку заміж за багатого чоловіка. Після чого сім’я розірвала з нею будь-які стосунки. Тепер, 25 років потому, тітка Поллі живе одна в величезному будинку, успадкованому після смерті всіх її родичів. Вона педантична, строга і приймає племінницю виключно з почуття обов’язку. Поліанні вона виділяє кімнату на горищі, без дзеркала, з голими стінами та практично без меблів, тому що їй хочеться по можливості віддалитися від компанії дитини та водночас вберегти будинок від дитячих рук.

Поліанна ж повна протилежність тітки Поллі: вона активна, весела, життєрадісна і дуже балакуча. Поліанна вчить своє оточення «грі в радість», якої її навчив свого часу батько. Тоді батько пояснив Поліанні, що треба радіти, всьому тому що в тебе є. З того часу вони завжди бавилися «в радість», знаходячи привід для оптимізму в кожній події.

В перший же день приїзду Поліанни тітка Поллі залишає її без вечері за непунктуальність і наказує їй вечеряти хлібом з молоком на кухні, разом зі служницею Ненсі, на що Полліанна відповідає: «Ну що ви, тітко, я дуже рада. Я люблю хліб з молоком, і Ненсі мені дуже подобається. Ми так добре повечеряли разом.» Всі покарання і повчання Полліанна приймає з радістю, захопленням і вдячністю, чим дуже розгублює тітку Поллі. Поступово все місто починає любити Полліанну, а згодом «здається» і тітка Поллі.

Книга в кіно

За мотивами «Полліанни» знято декілька телесеріалів і фільмів, з яких найбільш відомі фільми «Полліанна» 1920 року з Мері Пікфорд у головній ролі та «Полліанна» 1960 року компанії Disney, головну роль в якому зіграла Гейлі Мілз.

2003 р. — «Полліанна» — телефільм; режисер Сара Гардінг, у головній ролі Джорджина Террі. (Велика Британія)
1990 р. — «Поллі. Повернення додому» — музичний фільм; усі дійові особи — персонажі «Полліанни». (США)
1989 р. — «Поллі» — музичний фільм за романом «Полліанна». (США)
1986 р. — «Полліанна» — мультиплікаційний телесеріал.(Японія)
1982 р. — «Пригоди Полліанни» — телефільм; у головній ролі Петсі Кензіт. (США)
1973 р. — «Полліанна» — телефільм; у головній ролі Елізабет Арчард. (Велика Британія)
1971 р. — «Життя прекрасне, коли любиш» — фільм за романом «Полліанна». (Туреччина)
1960 р. — «Полліанна» — кольоровий; студія Волта Діснея, режисер Девід Свіфт, у головній ролі Гейлі Мілз. (США)
1958 р. — «Полліанна» — чорно-білий. (Бразилія)
1920 р. — «Полліанна» — німий, чорно-білий; режисер Пол Пауел, у головній ролі Мері Пікфорд. (США)

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s