Карантинні письменники: видавницькі дома Європи не встигають читати рукописи


До коронавірусної кризи найбільший французький видавничий дім Gallimard, заснований Гастоном Галлімар, щодня отримував 30 рукописів. Сьогодні їх число досягло 50. Співробітники видавництва з таким напливом не справляються і просять письменників рукописи більше не надсилати, — пише RFI.

Пишіть менше, читайте більше!

Читачів — все менше, а письменників все більше. За даними Національного центру книги, в минулому році французи стали менше читати.

Однак на тлі санітарної кризи і режиму ізоляції все більше людей беруться за перо. Найбільший видавничий дім Gallimard всього за три місяці отримав більше 1200 рукописів, в той час як раніше за цілий рік видавництво отримувало 3500.

На початку квітня на офіційному сайті видавничого дому Gallimard з’явилося повідомлення: «З огляду на виняткових обставин ми просимо вас відкласти відправку рукописів. Бережіть себе і гарного читання ».

Натхненним письменникам настійно радять приберегти рукописи до кращих часів, щоб збільшити шанси бути прочитаними.

«Ми намагаємося приділяти однакову увагу всім рукописів, які ми отримуємо, і відповідаємо на всі розсилки. Це значна робота, яка потребує ретельності і підготовки. Саме з усіх цих причин ми просили тимчасово призупинити відправку рукописів », — пояснила в інтерв’ю France-Presse редактор видавництва Габріель Лекріван.

 

У скрутному становищі видавничий дім виявився не тільки тому, що кількість рукописів майже подвоїлася. У минулому році через пандемію коронавіруса двічі закривалися книгарні: навесні і восени. У зв’язку з цим довелося переносити дати виходу багатьох книг, накопичуючи число невиданих творів.

Письменницькому буму раді і дають шанс новачкам

Раніше з аналогічними проханнями до письменників зверталися і конкуренти видавництва Gallimard. Під час першого карантину навесні минулого року до подібних «стримуючим заходів» вдалися у видавничому домі Le Seuil.

«З початку січня я отримую багато рукописів, і у мене виходить з ними усіма ознайомитися. Я не маю наміру звернутися до письменників з проханням не відправляти рукописи. Я це зробила один раз і не хотіла б повторювати », — говорить редактор Лор Белеврен з відділу рукописів видавництва Le Seuil, яке за три місяці теж отримало близько 1200 рукописів. При цьому редактор підкреслює: судячи з текстів «пишуть ті, хто не читає».

Ще одне велике французьке видавництво Grasset як і раніше продовжує отримувати рукописи, хоча насилу справляється з їх напливом. За три місяці до видавництва надійшло 1 000 текстів. Це більше, ніж зазвичай, але не йде ні в яке порівняння з 2018 роком. Він виявився рекордним: тоді видавництво отримало 5000 рукописів.

У видавничому домі з ентузіазмом дивляться на письменницький бум. «Ми отримали більше 700 рукописів за перші три місяці цього року, а це означає, що ми маємо перевищити 2000, під той час як до Гонкурівської премії Жан-Поля Дюбуа в 2019 році у нас було 1500 або 1600 рукописів», — цитує France-Presse видавець Жанну Гранж. Втім вона визнає, що двох редакторів недостатньо, щоб переглянути всі рукописи. Однак тут нікого від відправки рукописів відмовляти не збираються. «Життєздатність видавництва проявляється в оновленні його каталогу», — говорить Жанна Гранж.

Втім, у Франції ті письменники, яким видавництва відмовили в публікації, мають шанс не тільки бути прочитаними і виданими, але і відзначеними літературної премії за «неопубліковану книгу». Її заснувало створене в минулому році видавництво Novice, щоб дати письменникам-початківцям другий шанс. Лауреат премії отримує право бути виданим.

Олена Габрієлян https://bookmix.ru/news/index.phtml?id=16349

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s