День Європи в Україні: літературні цінності, перевірені роками


15 травня 2021 року в Україні святкують День Європи. До цієї дати пропонуємо згадати видатних європейськиїх письменників і відомих літературних персонажів.

Карл Фрідріх Ієронім барон фон Мюнхгаузен

Реальна людина — Карл Фрідріх Ієронім барон фон Мюнхгаузен нещодавно «відзначила» трьохсотий День народження. Він народився 11 травня 1720 року в Нижній Саксонії. Ім’я Мюнхгаузена стало символом людини, яка розповідає неймовірні історії. А сам він став прототипом літературного персонажа. Детальніше  про літературний і екранний образи барона можна прочитати на сайті нашої бібліотеки в електронному ресурсі «Людина, яка потрапила в книгу: вебліографічний літературний експрес«.

 

Джон Р. Р. Толкін

Джон Р. Р. Толкін — знакова фігура у світовій культурі. Його називають «батьком великого фентезі». Написавши «Хоббіта» і «Володаря кілець», Толкін створив більше, ніж просто захоплюючі книги. Він подарував людству цілий світ. Одні його вивчають, інші в ньому відпочивають, а треті в нього просто вірять.

Шанувальники Професора (так називають Толкіна) об’єднуються в тематичні співтовариства, влаштовують рольові ігри, пишуть фанфики, апокрифи, перекладання, а також вільно спілкуються на Сіндарін, Кхуздул і чорній говірці(мови ельфів, гномів і орків, придумані Толкином).

Пропонуємо прогулятися по дивовижному світу, створеному Джоном Руелом Толкіном, і познайомитися з книгою «Хоббіт, або Туди і назад«. Вивчіть біографію самого відомого професора, дізнайтеся історію створення «Хоббіта», познайомтеся з персонажами книги, а потім перевірте свої знання, відповівши на запитання вікторини.

 

Жюль Верн

Напередодні Дня Європи в Україні пропонуємо всім бажаючим здійснити віртуальну подорож по дивним творам одного з кращих європейських письменників! Це можна зробити за допомогою розміщеного на сайті бібліотеки літературного глобуса, підготовленого до ювілею французького письменника Жюля Верна.

На інтерактивній карті розміщені посилання на найкращі твори майстра пера, можна подорожувати з героями екранізованих книг (посилання на YouTube) або поповнити свій багаж знань, вивчивши цікаві факти, що мали місце в біографії Жюля Верна.

 

Сестри Бронте

Представляємо вашій увазі веб-експозицію «Сестри з Туманного Альбіону: світові літературні шедеври на широких екранах«. Це три історії про англійських сестер, які мали літературний талант. І про екранізації їх творів, зроблених в різних частинах світу. За книгами Енн Бронте знята всього пара серіалів, а ось роман «Грозовий перевал» надихнув режисерів двадцять разів, кілька стрічок вийшли в чорно-білому варіанті, частина сюжетів лише спираються на первинний сюжет, несучи героїв в тимчасові межі Вікторіанської Англії.

Крім біографій і віх творчості трьох прославлених сестер веб-експозиція представляє огляд «Країни Бронте» — англійського села, колишнього місця життя письменниць, перетвореного в музей під відкритим небом. І про сімейний котеджі Торнтон — офіційний музеї Бронте.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s