10 червня — День народження морозива


10 червня було обрано днем народження морозива, тому що саме в цей день у 1851 році в США почалися масові продажі цих ласощів.

Проте назвати точну дату, коли саме з`явилося морозиво, неможливо, оскільки про змішані з льодом фруктові соки згадувалося ще в класичному китайському каноні Ши Цзин. Також відома легенда і про те, як Олександр Македонський ласував морозивом під час перських походів.

Історикам відомо і про те, що сам Марко Поло, що звик до морозива в Китаї, поділився рецептами із земляками-кулінарами. Один з них опинився при французькому дворі. Відтоді на прийомах у Катерини Медичі гостям подавали морозиво з мандариновим соком, однак рецепт ласощів тримався в таємниці.

Згодом морозиво стало дуже поширеним десертом. Всесвітню славу отримало французьке містечко Пломб`єр, що стало батьківщиною знаменитого пломбіру.  Пізніше австрійці придумали глясе, італійці практикували виготовлення фруктового морозива. А ось французи й американці досі сперечаються про те, хто винайшов ескімо (пиріжок ескімоса — так спочатку називалося морозиво у глазурованому шоколаді).

Також варто згадати й історію появи найзнаменитішого морозива — у вафельному стаканчику. Це сталося 1904 року на ярмарку в Сент-Луїсі: сирієць, що продавав вафлі, став згортати їх у ріжок, щоб допомогти своєму сусідові-мороженщику, у якого закінчилися картонні стаканчики.

Сьогодні у світі існує величезна кількість різних сортів морозива. У лютому цього року в Лондоні навіть було представлено морозиво, виготовлене з грудного молока. Як відзначали дегустатори, смачніше за цей десерт вони нічого не куштували.

https://bookclub.ua/infocenter/holidayeveryday/news.html?id=2916

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s