210 років з дня народження Гаррієт Бічер-Стоу


Через книжки цієї маленької жінки і вибухнула Громадянська війна
Авраам Лінкольн

14 червня 1811 року в місті Личфилд, штат Коннектикут (США) в сім’ї відомого в той час проповідника Лиману Бічера народилася майбутня американська письменниця Гаррієт Бічер-Стоу (Harriet Elizabeth Beecher-Stowe).

Молодший брат Гаррієт — Генрі Уорд Бічер пішов по стопах батька і також став проповідником. А Гаррієт тривалий час працювала вчителькою в школі для дівчаток, заснованої її сестрою. У 1836 році Гаррієт Бічер вийшла заміж за професора богослов’я з прізвищем Стоу, який був родом з Массачусетса.

Основний ідеологічної лінією у творчості Гаррієт Бічер-Стоу було знищення рабовласництва і захист жіночої освіти.

Найбільш відомий її роман — «Хатина дядька Тома». У 1851 році він почав друкуватися у вашингтонському тижневику «National Era», а в 1852 році був виданий. У перший же рік в Штатах розійшовся тиражем в 350 000 екземплярів, при цьому загальний тираж видань був 600 000 примірників. Цей роман 35 разів видавався в Англії і був переведений на 20 іноземних мов.

Подальша літературна діяльність Бічер-Стоу була не так продуктивна, її романи, пройняті духом пуританства і моралізаторства, інтересу критиків та громадськості не викликали. Так що її цілком можна назвати автором однієї книги. Однак, ця книга мала значний вплив: «Через книжки цієї маленької жінки і вибухнула Громадянська війна», — зауважив одного разу президент США Авраам Лінкольн.

Померла Гаррієт Бічер-Стоу 1 липня 1896 в Флориді.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s