16 червня — День захисту дітей Африки


«День захисту дітей Африки» (Day of the African Child) — міжнародний день, який покликаний звернути увагу політиків всіх країн і світової громадськості на проблеми, з якими стикаються діти в африканських країнах. Ця дата відзначається щорічно 16 червня.

Вперше свято відзначалося в 1991 році. Ініціатором його проведення стала Організація африканської єдності. Дата для проведення цього свята була обрана не випадково: це своєрідна данина пам’яті загиблим в 1976 році. У ПАР, в Соуето (південно-західна околиця Йоганнесбурга) 16 червня 1976 року біля десяти тисяч чорношкірих школярів і студентів пройшли в колоні довжиною більше півмилі, протестуючи проти низької якості освіти і вимагаючи право здобувати освіту на своїй рідній мові. У підсумку владою, які проповідують політику апартеїду, сотні молодих людей, по суті, дітей були розстріляні.

Ситуація з правами дитини в Африці як і раніше залишається складною. Якщо в благополучній Європі і Америці проблеми дітей — це негативні наслідки телевізійних переглядів і багатогодинного сидіння за комп’ютерними іграми, то в Африці дітям нерідко загрожують голод, СНІД, неграмотність і навіть смерть під час численних військових зіткнень. Рівень дитячої смертності в найменш розвинених країнах Африки майже в два рази вище, ніж в країнах, що розвиваються.

У цей день працюють в країнах Африки благодійні громадські організації та фонди проводять різноманітні акції, спрямовані на те, щоб полегшити життя африканських дітей. Проводяться навчальні семінари та покази кінофільмів, організовуються концерти і спектаклі, словом, робиться все, щоб діти не відчували себе забутими і непотрібними. Тому «День захисту дітей Африки» можна назвати не просто міжнародним днем, а справжнім святом для маленьких чоловічків.

 

16 червня — День захисту дітей Африки: Один комментарий

  1. Спасибо, познавательно). Заходите и вы к нам на огонёк, у нас так же познавательно, весело и интересно 😉

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s