165 років з дня народження Генрі Райдера Хаггарда


22 червня 1856 року народився Генрі Райдер Хаггард — англійський письменник, юрист, агроном і ґрунтознавець; класик світової пригодницької літератури, творець літературного жанру «загублений світ», один із засновників жанру фентезі. Брав участь у реформуванні системи сільського господарства Британської імперії.

Хаггард передусім відомий своїми романами «Копальні царя Соломона» (і його продовженням «Алан Квотермейн»), а також «Вона» (та його продовженням «Аєша»). Дія цих пригодницьких романів відбувається, в основному, в Африці (хоч в романі «Аєша» події розгортаються в Тибеті). Роман «Копальні царя Соломона» деякі літературознавці називають першим зразком жанру «загублений світ».

«Вона» вважають класикою художньої літератури, а якщо взяти до уваги 83 мільйони проданих примірників книжки (лише до 1965 року), то її можна вважати й однією з найпопулярніших книг усіх часів. Хаггард знають також завдяки пригодницькій історії про зулусів «Нада — Лілія», а також епічному роману про вікінгів «Ерік Ясноокий». Його твори насичені багатьма стереотипами, пов’язаними з колоніалізмом, але корінне населення зображене з надзвичайною симпатією. Африканцям часто відводять героїчні ролі в романах, хоча головні герої, як правило, європейці.

1889 року світ побачив історичний пригодницький роман «Клеопатра».

1893 року Хаггард оприлюднив історично-пригодницький роман «Донька Монтесуми». Його дія відбувається на тлі завоювання Мексики Кортесом, за часів імператора ацтеків Монтесуми.

Запрошуємо завітати на сайт Центральної міської дитячої бібліотеки ім. Ш. Кобера і В. Хоменко та оцінити нашу віртуаальну мандрівку «Африканські прогулянки: веб-мандрівка по слідах героїв книг«. За допомогою технології Google Earth ви зможете віртуально переміщатися по карті, слідуючи за героями творів популярних письменників.

В інформаційних вікнах, які супроводжують географічну точку на карті Африки, ви знайдете опис книги, посилання на текст, зможете подивитися трейлер, ознайомитися з екранізацією твору або послухати аудіокнигу. Чи готові до цікавого веб-подорожі? Тоді переходите по посиланню і дивіться, як перед вами розкривається Африка.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s