20 липня — День народження Франческо Петрарки


20 липня 1304 року в місті Ареццо (Італія) народився Франческо Петрарка, італійський поет, голова старшого покоління гуманістів, один з найвидатніших діячів італійського Ренесансу. Він був вихідцем з родини нотаріуса і повинен був продовжувати справу батька, але право мало займало його. До того ж після смерті батька Петрарка за заповітом отримав тільки рукопис Цицерона. Відсутність коштів для існування змусило його стати священиком.

Поселившись в Авіньйоні і прийнявши духовний сан, Петрарка вперше зустрів свою кохану, Лауру, якій  присвячував свої знамениті сонети. Лаура була для нього об’єктом поклоніння і чистої платонічної любові. Незважаючи на те, що бачилися вони всього кілька разів і не були по-справжньому знайомі, Петрарка проніс це почуття через все життя. Навіть після того як життя Лаури забрала епідемія чуми, Петрарка ще десять років оспівував її.

Лаурі Петрарка присвятив збірку своїх італійських віршів «Canzoniere». Книга ділиться на дві частини: «На життя мадонни Лаури» і «На смерть мадонни Лаури», написані відповідно до і після смерті коханої. Образ Лаури в ліриці Петрарки відрізняється від іншої подібного роду лірики (наприклад, сонетів Данте до Беатріче), тим, що героїня не перетворюється в безтілесний символ краси і досконалості. Будучи ідеалом в очах поета, образ Лаури залишається цілком реальним і відчутним. Книга «Canzoniere» витримала понад двісті перевидань ще до початку 17 століття.

Крім лірики на італійській мові, перу Петрарки належить і кілька творів на латині. Це дві його автобіографії, одна з яких створена в формі діалогу поета з Августином Блаженним. У ній Петрарка протиставляє власне гуманістичний світогляд середньовічної схоластики і стверджує велич людини і його особливе місце в світі, створеному Богом.

Франческо Петрарка помер 19 липня 1374 року в село Арква неподалік від Падуї (Італія).

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s