22 вересня — День Хоббітів


У 1978 році вперше було відзначено День Хоббіта (Hobbit Day). Це неофіційне свято щорічно відзначається по всьому світу 22 вересня. Ініціатива щорічного проведення Дня Хоббіта народилася в США в Американському суспільстві толкинистов (шанувальників творчості письменника Д.Р.Р.Толкіна).

Створений яскравим, глибоким і багатогранним талантом письменника казковий світ, або навіть Всесвіт, підкорили серця багатьох мільйонів людей, які взяли один раз в руки книги Д.Р.Р.Толкіна. Цей феномен триває і сьогодні, через майже 100 років, після початку роботи автора над своїм «легендаріуме». Тож не дивно, що в різних куточках світу шанувальники творів Толкіна почали об’єднуватися в клуби і спільноти. Саме серед таких людей і набув поширення День Хоббіта.

Свято це зазначається в День народження знаменитих персонажів — хоббітів Більбо і Фродо Беггінса, які народилися в різні роки, але в один день. Дату цю вказав в своїх книгах сам автор. Однак, вибір дати свята став приводом для певних суперечок серед шанувальників саги. Справа в тому, що автор наводив дати по вигаданому календарю.

Це дало привід для суперечки про те, в який день відзначати свято: з вигаданого календаря (22 вересня) або реальному календарю, яким ми всі користуємося. За уявленнями толкинистов при перекладанні на сучасний календар дата повинна випадати на 12-14 вересня. Проте, суперечка не стала на заваді  святкування Дня Хоббіта. Його відзначають 22 вересня уже понад 40 років.

Традицією для всіх, хто збирається відзначити День Хоббіта, стали пікніки на природі, нерідко костюмовані, під час яких учасники намагаються влаштувати свято аналогічно тому, який влаштовували Беггінси на свій День Народження в книзі Толкіна. Не обходиться він без феєрверків, танців та ігор. На пам’ять учасникам залишаються прекрасні фотографії, де багато хто намагається постати в образі своїх улюблених персонажів. Взуття тут не в честі, адже справжні хоббіти його не носили, а ходили босоніж.

Для багатьох людей це свято так само, як і сама книга дозволяє вирватися з круговерті повсякденних турбот і суєти, відчути себе знову молодим, пережити ті почуття, які пощастило вперше пережити, читаючи не старіючі книги чудового англійського письменника.

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s