У Німеччині вийшла монографія з малюнками Кафки


Повне зібрання малюнків, виконаних рукою Франца Кафки, було опубліковано в Німеччині 2 листопада 2021 року, повідомляє The Guardian. З відповідною інформацією можна ознайомитись на сайті видання C. H. Beck.

До монографії під назвою «Франц Кафка. Малюнки» («Franz Kafka. Die Zeichnungen») вперше увійдуть усі нариси та ескізи письменника, у тому числі стали надбанням громадськості лише нещодавно. Майже всі малюнки публікуються в оригінальному розмірі. Книгу підготували німецькі дослідники Андреас Кілчер та Павло Шмідт, післямова до неї написала американський філософ Джудіт Батлер. Англійська версія видання з’явиться у США та Великій Британії навесні наступного року.

Малюнки Кафки демонструють певний рівень художньої майстерності. На думку Андреаса Кілчера, Кафка явно займався технікою абстрактного малюнка — його ескізи далекі від класичної манери та позбавлені правдоподібних пропорцій та перспектив. Тим не менш, це не прості каракулі — вони висловлюють динаміку і експресію, причому значна їх частина, на подив фахівців, виявилася намальована рукою людини, яка ніби перебуває в безтурботному і щасливому настрої.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s