18 листопада було надруковано оповідання Марка Твена «Славнозвісна жаба-стрибунка з Калаверасу»


18 листопада 1865 року в в газеті Saturday Press було опубліковане гумористичне оповідання літератора-початівця Марка Твена «Славнозвісна жаба-стрибунка з Калаверасу». Це був перший великий успіх молодого автора. Твір був передрукований багатьма виданнями США, а у 1867 року увійшов до однойменної збірки новел Марка Твена.

Історія про чудову жабу була відома всім жителям Далекого Заходу: її не раз публікували провінційні газети як кумедний анекдот із життя людей фронтиру. При запису її чергового варіанта Твен «постарався зберегти тональність такою, якою вона була в усному викладі».

Перетворивши народну байку на розповідь, Твен почав практикувати «гумористичні читання» вголос, які мали великий успіх у слухачів. В одному з листів дружині Твен писав, що під час чергової лекції «зал був набитий битком», а читання «Славнозвісної жаби-стрибунки з Калаверасу», супроводжувалося таким «вибухом захоплення», що автору довелося кілька разів читати одні і ті ж уривки.

Свідченням популярності оповідання були і несподівані відгуки в пресі. Так, перекладач Олександр Лівергант опублікував частину рецензії на «Пригоди Гекльберрі Фінна»; критики зустріли цей роман спочатку недружелюбно і протиставили йому одне з ранніх оповідань письменника, зазначивши, що «через сто років Твена пам’ятатимуть лише по «Славнозвісній жабі-стрибунці з Калаверасу».

Історія про Смайлі та його вихованку послужила приводом для організації «жаб’ячих перегонів», які проводяться в Енджелс Кемп з 1928 року. У програмі змагання земноводних й читання оповідання Марка Твена «Славнозвісна жаба-стрибунка з Калаверасу». Захід щорічно збирає до 35 000 глядачів; приз переможцю складає 5000 доларів. Наступницею «літературної жаби» є Роззі — рекордсменка, яка в середині 1980-х років здійснила «потрійний шестиметровий стрибок».

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s