200 років від Дня народження Миколи Олексійовича Некрасова


Народився 28 листопада (10 грудня) 1821 р. в с. Сіньки Подільської губернії. Дитинство його пройшло у селі на березі Волги. У 1838 році Некрасов приїхав до Санкт-Петербурга; в 1839 був прийнятий вільним слухачем на філософський факультет Петербурзького університету. Опублікував віршований збірник Мрії та звуки (1840). Неприязний прийом твору настільки збентежив його, що за кілька місяців він буквально перетворився: відійшов від туманного романтизму і почав складати водевільні куплети.

Потім під впливом критика В.Г.Бєлінського звернувся до соціальної проблематики. До 1845–1846 відносяться його перші удачі у цій галузі – вірші «»У дорозі», «Трійка та Батьківщина». Поет виступав за права народу, викриваючи паразитизм панівних класів. У 1846 він став редактором журналу «Сучасник» і залишався на цій посаді до закриття журналу в 1866.

У 1857 Некрасов пережив моральну кризу, спричинену поганим станом здоров’я і посилену розбратами в першій редакції «Сучасника».

Некрасов опублікував у своєму журналі кілька автобіографічних зізнань (вірш «На Волзі» та ін); надрукована була і поема «Коробейники», зразок селянської тематики, якій Некрасов залишався вірним аж до смерті. У цьому руслі написана і поема «Мороз, Червоний ніс» (1863). Після неї майстерність Некрасова повною мірою позначилося лише у найвиразніших епізодах поеми «Кому на Русі жити добре» (1863–1877). Поема є зображенням селянського життя після реформи 1861.

У 1876–1877, помираючи від раку, він написав «Останні пісні» – цикл проникливих віршів. Помер Некрасов у Петербурзі 27 грудня 1877 (8 січня 1878).

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s