16 грудня — День народження Джейн Остін


16 грудня 2021 року виповнюється 246 років з Дня народження письменниці Джейн Остін.

Народилася у містечку Стівентон, графство Хемпшир. Її батько Джордж Остін був парафіяльним священиком. У сім’ї окрім Джейн було ще семеро дітей – 6 хлопчиків та дівчинка.

Писати Джейн почала рано. Її юнацька творчість відрізняється від ранніх робіт інших письменників тим, що цікаво саме по собі, без необхідності знаходити риси її зрілих творів. Ці твори, видані більш ніж через сто років після її смерті, є дотепними пародіями на популярні тоді літературні жанри. Наприклад, «Нортенгерське абатство» – це пародія на готичний роман, головна героїня всюди знаходить містику і загадки.

Період її самостійної творчості відкривається романом «Гордість і Упередження», який став, мабуть, одним із найпопулярніших. Досі він залишається актуальним і кожне нове покоління читачів знаходить у ньому щось близьке собі. Колізія роману будується на тому, що головні герої, Елізабет Беннет та містер Дарсі оцінюють один одного виходячи із сосоловної приналежності. Елізабет вважає Дарсі негідником із аристократії. Дарсі переконаний, що Елізабет, що походить із менш знатного роду – не рівня йому. З розвитком сюжету героям належить дізнатися, що станові відмінності – це лише видимість, і палко полюбити одне одного.

Літературна діяльність не принесла Остену прижиттєвої слави, адже всі свої твори вона публікувала під псевдонімом. На першому місці для неї завжди була сім’я: батьки та сестра. Сама Джейн так і не вийшла заміж.

Залишивши недописаними кілька романів, письменниця померла 18 липня 1817 року.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s