24 грудня — День народження Леоніда Філатова


Народився 24 грудня 1946 року у Казані. Після розлучення батьків із семи років Леонід Філатов проживав із матір’ю в Ашхабаді. Ще навчаючись у школі почав друкуватися в ашхабадських газетах та журналах.

У 1965 році закінчив школу і відразу ж вирішив, що буде актором. Леонід вступив до Щукінського училища на акторський факультет. Займався літературною творчістю, писав вірші. З 1969 року працював актором Московського театру на Таганці.

Одночасно продовжував і літературну діяльність. Вийшли у світ його книги «Лізістрата», «Про Федота-стрільця, молодця», «Велике кохання Робіна Гуда», «Кохання до трьох апельсинів», «Я – людина театральна», «Сукині діти».

Особливо відзначено комедія Філатова «Лізістрата», за неї отримав премію літературного журналу «Жовтень». Леонід Філатов також написав театральні п’єси «Годинник з зозулею», «Строкаті люди», «Художник із Шервудського лісу».

З 1970 Філатов знімається в кіно. 1990 року зняв фільм «Сукіні діти», виступивши і сценаристом, і актором.

У 1996 році випустив диск Помаранчевий кіт з піснями у співавторстві з Качаном. За цикл авторських програм «Щоб пам’ятали» Філатову присуджено премію «ТЕФІ» та Державну премію РФ в галузі кіно та телебачення.

Леонід Філатов помер 26 жовтня 2003 року, похований на Ваганьківському цвинтарі.

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s