Достоєвський став найбільш затребуваним автором у Великій Британії


Пандемія вивела книги Федора Михайловича Достоєвського на четверте місце у списку найбільш продаваних у Британії.

Як повідомляє The Daily Telegraph, з 2016 року продажі його творів загалом зросли на 177 відсотків. І хоча тоді Достоєвський теж знаходився в списку найбільш продаваних авторів видавництва Penguin Books, до списку 30 авторів бестселерів він потрапив у 2017-2018 роках, у двадцятку найкращих — у 2019-2020 роках, а зараз посідає у рейтингу четверте місце, обігнавши рідних для британців Джейн Остін, Івліна Во та Чарльза Діккенса.

Зріст продажів «Злочину та покарання» становив 450, «Записок з підпілля» — 400, а «Бісів» — 350 відсотків. За даними видавництва Penguin Books, можливо, причина в тому, що їхня тональність відповідає настрою читачів під час пандемії.

Глава редакції Penguin Classics Джесс Харрісон розповів The Daily Telegraph:

«Завжди цікаво спостерігати, як у різний час зростає популярність одних книг та падає – інших. Іноді причина очевидна, як у випадку з величезними продажами в останні два роки «Чуми» Альбера Камю або «1984» Джорджа Оруелла, коли був обраний президентом Дональдом Трампом. А іноді залишається загадкою, чому той чи інший філософ чи романіст ХІХ століття раптом знову опинилися на вершині читацького інтересу. Але це пояснює, чому ці книги є «класикою».

 

Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка пропонує відвідати сайт і ознайомиться з власним електроним ресурсом «Людина є тайна: веб-експозиція до 200-річного ювілєю Ф. Достоєвського«, присвяченим ювілєю великого письменника.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s