12 квітня — Міжнародний день польоту людини в космос


У всьому світі 12 квітня відзначається як Всесвітній день авіації та космонавтики. З 2011 року він має ще одну назву — Міжнародний день польоту людини в космос. Про що 7 квітня, на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, було схвалено офіційну резолюцію № A/RES/65/271 з нагоди 50-річчя першого кроку у справі освоєння космічного простору. Співавторами цієї резолюції стали понад 60 держав.

Перш ніж у космічний корабель сів чоловік, у політ були відправлені його чотирилапі друзі. У серпні 1960 року космічний корабель із собаками Білкою та Стрілкою на борту здійснив добовий політ із поверненням на Землю.

Перший в історії космонавтики міжнародний політ відбувся влітку 1975 — першопрохідниками були радянський корабель «Союз-19» і американський «Аполлон».

Сьогодні навколо Землі обертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати здійснили посадку на Місяць, привезли звідти зразки ґрунту. Згодом на Марс і Венеру опускалися автоматичні зонди, кілька космічних апаратів залишили межі Сонячної Системи та несуть послання до Позаземних Цивілізацій.

Саме ж свято було рекомендовано відзначати на міжнародному рівні щорічно 12 квітня в ознаменування початку космічної ери для людства, знову підтверджуючи важливий внесок космічної науки і техніки у досягнення цілей сталого розвитку та підвищення добробуту держав і народів, а також забезпечення реалізації їхнього прагнення зберегти космічний простір для мирних цілей.

У жовтні щорічно проводиться Всесвітній тиждень космосу, присвячений ще одній визначній події — 4 жовтня 1957 на навколоземну орбіту був виведений перший у світі штучний супутник Землі.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s