11 липня – Всесвітній день шоколаду


Щороку 11 липня любителі солодкого святкують Всесвітній день шоколаду (World Chocolate Day). Це смачне свято було придумане і вперше проведене французами у 1995 році.

Існує думка, що першими навчилися робити шоколад ацтеки. Вони називали його «їжею богів». Іспанські конкістадори, які вперше доставили його до Європи, охрестили ласощі «чорним золотом» та використовували для зміцнення фізичних сил та витривалості.

Сспоживання шоколаду в Європі обмежувалося лише аристократичними колами. Лише на початку 20-го століття з появою промислового виробництва шоколадом змогли насолодитися і звичайні люди.

Як встановлено сучасною наукою, у шоколаді є елементи, які сприяють відпочинку та психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду стимулюють викид ендорфінів – гормонів щастя, які впливають на центр задоволення, покращують настрій та підтримують тонус організму.

Є також гіпотеза, згідно з якою шоколад має «протираковий» ефект і здатний уповільнювати процеси старіння. Але ось у чому вчені одностайні, то це в запереченні здатності шоколаду знижувати масу тіла! Адже добре відомо, що шоколад багатий на поживні речовини, у тому числі на жири, а значить і калорії. Однак, не сперечаються вони і про те, що ці ласощі здатні підвищити настрій більшості людства.

У сам же День шоколаду в різних країнах відбуваються фестивалі та інші заходи, присвячені цьому солодкому святу. Особливо цікаво побувати цього дня на фабриках, заводах чи кондитерських, які виготовляють шоколад та його похідні. Саме тут усім охочим розповідають як і з чого готується шоколад, проводять різноманітні конкурси та дегустації, виставки творів із шоколаду та навіть майстер-класи, де можна спробувати себе в ролі шоколатьє.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s