12 липня 1931 року у Франції відкрили пам’ятник Д’Артаньяну


12 липня 1931 року в містечку Ош, неофіційній столиці Гасконі, Франція (звідки родом прототип д’Артаньяна), було встановлено пам’ятник знаменитому мушкетеру. Місцеві жителі вважають його своїм земляком та дуже поважають.

Основою для роману «Три мушкетери» Олександра Дюма була книга Гасьєна де Куртіля «Спогади пана д’Артаньяна, капітан-лейтенанта першої роти королівських мушкетерів». Так, образ д’Артаньяна виник на людині, що реально жила в той період, зі справжнім ім’ям Шарль де Батц де Кастельмор, який взяв прізвище матері д’Артаньян як тільки опинився при дворі. Справжній д’Артаньян став мушкетером у 1644 році, був довіреною людиною Мазаріні, брав активну участь у військових кампаніях та акціях проти гугенотів, загинув у битві при Маастріхті у 1673 році.

Пізніше, в XIX столітті, коли Олександр Дюма-батько створював свій знаменитий цикл про мушкетерів, він включив до героїзованої біографії д’Артаньяна ряд напівлегендарних сюжетів XVII століття, що вже існували, спочатку з ним не пов’язаних (епізод з підвісками Анни Австрійської, спроба врятувати Карла I , легенда про Залізну Маску — нібито брата Людовіка XIV та ін.) Наприкінці кар’єри, у Дюма, д’Артаньян отримує жезл маршала Франції.

У Європі можна побачити ще два пам’ятники найвідомішому мушкетеру.

У 2003 році з великим розмахом в місті Маастріхт організувли фестиваль, присвячений Д’Артаньяну. У ході цієї події встановлено монумент, виготовлений скульптором А. Таратиновим з написом на постаменті «Один за всіх, всі за одного».

Неподалік пам'ятника є місце загибелі д.Артаньяна біля равеліна - обеліск та табличка на стіні.

Третій пам'ятник д'Артаньяну в Парижі (на площі генерала Катру на бульварі Мальзерб), правда, це пам'ятник не стільки д'Артаньяну, скільки Олександру Дюма - він сидить нагорі в домашньому кріслі, а мушкетер немов присів на хвилинку з одного боку підніжжя. Пам'ятник споруджено 1883 р. Автор пам'ятника - знаменитий художник - граф Гюста Доре.

Четверта скульптура виготовлена ​​Зурабом Церітелі у подарунок пану Монтеск'є, нащадку роду Д'Артаньяна. Але пан Монтеск'є подарував цей пам'ятник місту Кондом, яке вважається мушкетерською столицею Гасконі. Нині він стоїть на головній площі міста.


 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s