26 липня — День народження Олдоса Леонардо Гакслі


26 липня 1894 року народився англійський письменник Олдос Леонардо Гакслі, відомий своїм антиутопічним романом «Прекрасний новий світ».

Як за батьківською, так і за материнською лініями належав до британської культурної еліти, що дала цілу низку видатних вчених, письменників і художників. Його батько — письменник Леонард Гакслі, дід по батькові — біолог Томас Генрі Гакслі; по матері він є правнуком історика та педагога Томаса Арнольда й онучатим небожем письменника Мет’ю Арнольда. Його брати Джуліан Соррелл Гакслі та Ендрю Гакслі були відомі біологи.

Мати Олдоса померла, коли він мав 13 років. Через три роки Олдос захворів на запалення ока і згодом його зір значно погіршився. Через це він був звільнений від військової служби під час Першої світової війни.

Свій перший (неопублікований) роман Гакслі написав у віці 17 років, коли вивчав літературу в Балліольському коледжі (Оксфорд). Вже у віці 20 років він вирішив стати професійним письменником.

1937 — переїхав до Каліфорнії. Саме тут починався його основний творчий період.

1938 — познайомився з Крішнамурті Джідду. Під його впливом зацікавився різними містичними вченнями.

1953 — взяв участь в експерименті Гамфрі Осмонда з дослідження впливу мескаліну на людську свідомість. Згодом у листуванні з Осмондом письменник вперше вжив слово «психоделіка» для опису впливу мескаліну на свідомість.

Есеї «Двері сприйняття» та «Небо і пекло» описують спостереження та хід цього експерименту. «Двері сприйняття» стали культовим текстом для багатьох радикальних інтелектуалів 1960-х років і дали назву знаменитій музичній групі «The Doors».

Помер у 1963 році від раку гортані. Незадовго до його смерті під час пожежі в його власному будинку згоріли всі рукописи Олдоса Гакслі.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s