До Всеукраїнського Дня бібліотек: Бібліотека міста Ювяскюля


Є в Центральній Фінляндії гарне місто Ювяскюля. Розташоване посеред лісів і озер місто називають «Афіни Фінляндії», бо тут ще з дев’ятнадцятого сторіччя заснували багато освітніх закладів, збудували безліч студентських кампусів. На даний час в Ювяскюля працює заснований в 19 сторіччі Університет, третій в країні (після закладів Хельсінкі і Турку). Звичайно місто, в якому навчається багато студентів з різних країн, не може жити без бібліотек.

Бібліотеки Ювяскюля це: бібліотека Університету прикладних наук Ювяскюля, бібліотека Університету прикладних наук Ювяскюля, бібліотека Відкритого інформаційного центру Університету Ювяскюля, міська бібліотеку Ювяскюля. Університетську бібліотеку у травні 1976 році відвідала королева Єлизавета ІІ.

Міська бібліотека Ювяскюля знаходиться в історичному центрі Ювяскюля, на вулиці Вапауденкату, напроти центрального скверу зі старовинною кірхою. Цією гарною картиною можна милуватися сидячі в затишних залах перед великими вікнами. Я відвідала цю бібліотеку в червні 2022 року. Тоді в її стінах працював центр допомоги громадянам України.

Бібліотека входить в мережу Keski, це Центральна мережа бібліотек Фінляндії. Бібліотека заснована у 1863 році, зараз працює у багатоповерховій будівлі побудованій у 1980 році

Це не звичайна бібліотека, а великий центр для навчання і творчості: крім книг та журналів тут можна знайти велику фототеку, безкоштовні місця для роботи та зайнять музикою (повноцінні ізольовані студії), місця для зайняття мистецтвом невеликі прозорі кабінки які здаються в оренду приміщення для зустрічей та конференцій, навчальні матеріали. І звичайно в просторих приміщеннях багато декору, є книги у вільному доступі, представлено багато тематичних книжкових виставок (ну куди ж без них).

На поверхах розташовано багато зон для відпочинку. Книги можна читати на зручних диванах і у кріслах. Працювати можна у спеціально обладнаних зонах зі своїм ноутбуком або попередньо забронювати час для роботи з бібліотечною технікою (комп’ютери, сканери, принтери).

У приміщенні бібліотеки працює Центр навчання дорослих в Ювяскюля та затишне кафе Novelli, де можна купити їжу та прохолодні напої. Кафе і зона реєстрації знаходяться в холі, біля входу в бібліотеку. Перед входом є місце для паркування велосипедів.

Більше інформації про бібліотеку можна знайти за посиланням: https://keski.finna.fi/Content/kirjastot?main-library-jyvaskyla

 

 

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s