25 січня — День студента (Тетянин день)


Тетянин день щорічно відзначається 25 січня. Цього дня відзначають День студента, оскільки свята мучениця Тетяна Римська, яку вшановують у цю дату, вважається покровителькою тих, хто навчається у вузах.

Тетяна Римська (Татіана) народилася у ІІІ столітті у Римі у знатній римській родині. Батько, таємний християнин, виховав доньку відданою Церкві і Богу.

Коли Тетяна досягла повноліття, вона стала байдужою до багатства й інших благ і полюбила всім серцем духовний спосіб життя. А ще назавжди відмовилася від подружнього життя. За доброчесне життя Тетяну призначили дияконисою

Римської церкви. На цій посаді вона з ретельністю доглядала за хворими, відвідувала в’язниці, допомагала незаможним, намагаючись постійно догодити Богові молитвами і добрими справами.

При імператорі Олександрі Севері (222 — 235 рр.) свята Тетяна за сповідання Ісуса Христа прийняла мученицьке страждання від римського містоуправителя Ульпіана (близько 225 р.).

За переказами, святу Тетяну після різноманітних катувань, кинули на арену цирку (Колізею), щоб лютий лев розірвав її для забави глядачів. Але замість цього лев став лагідно леститися до неї. Тоді святу Тетяну усікли мечем. Восьмеро слуг містоуправителя, котрі мучили святу, увірували в Ісуса Христа, бачачи над нею силу Божу, — і вони теж були після мук усічені мечем. Згодом великомученицю Тетяну долучили до лику святих.

Свята Тетяна (Татіана) Римська померла мученицькою смертю 25 січня за новим стилем (12 січня за старим стилем) 226 року. Згідно з переказами, її та її батька обезголовили язичники. Попри знущання і переслідування з боку язичників, вона так і не відреклася від своєї віри. Прийнявши смерть в ім’я християнства.

Тому Тетянин день — було не таким уже й веселим святом, поки 25 січня 1755 року імператриця Єлизавета Петрівна не підписала указ про заснування Московського університету. Тому день Тетяни у Росії і Білорусі називають ще Днем Студента. А святу мученицю вважають покровителькою наук і студентства.

В Україні Міжнародний день студента святкують 17 листопада. Однак і на день Тетяни в деяких вузах проходять святкові концерти, конкурси і гуляння.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s