До 70-річчя Дмитра Кременя у Вашингтоні вийде його книга-білінгва


Книга-білінгва «Скрипка з того берега», над якою поет Дмитро Кремінь та його син Тарас працювали з 2016 року, буде видана у 2023-му. До неї увійшли 67 віршів, написані у різні періоди.

Про це кореспондентам Суспільного розповів син поета Тарас Кремінь.

В основу книги покладена поетична збірка Дмитра Кременя «Скрипка з того берега», яка видана у видавництві «Іліон» у 2016 році. Тоді ж батько та син почали працювати над перекладом книги. Тарас Кремінь виступив упорядником та редактором проєкту.

«Ми планували її видати до 65-річчя батька у 2018 році за кордоном. Ми розглядали можливість, чи це будуть Сполучені Штати, чи десь у Європі. Були у нас переговори з видавцем, але потім передчасна смерть батька трохи відсунула це питання», — розповідає Тарас Кремінь.

Поновив роботу над книгою Тарас Кремінь на початку повномасштабного вторгнення. Тоді, за словами чоловіка, стало ще більш важливим питання актуалізації української літератури за кордоном. Надрукує книгу видавництво «Lost Horse Press». У «Скрипці з того берега» представлена пейзажна, любовна та філософська лірика.

«Що унікального в цій книзі — тут зібрані одні з найцікавіших та найкращих віршів Дмитра Кременя. Серед тих, що відомі широкому загалу — це «Загублений манускрипт», з якого починається батькова книга «Пектораль», за яку він був удостоєний Шевченківської премії. Тут є вірші, присвячені нашому рідному краю, «Кінбурн і Гілея. Еллада й Едем» або такий вірш, як «Скіфський коник іржав у вікні», — розповідає син поета.

Над перекладом «Скрипки з того берега» англійською працювала літературна редакторка, перекладачка Світлана Лавочкіна. Книга починається з рецензії професорки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталії Костенко. На обкладинці — «Жайвір» — картина Олени Червоненко. Також сторінки «Скрипки» прикрашені графікою художника Андрія Антонюка.

Книга-білінгва «Скрипка з того берега» буде видана до 70-ї річниця від дня народження миколаївського поета протягом березня-квітня 2023 року. За словами Тараса Кременя, наклад наразі не узгоджений, але очікується близько двох тисяч примірників.

«Поки що ми дискутуємо, яким буде наклад цього видання, він буде незначним. Але я думаю, що ми домовимося з видавництвом, з видавцями про те, щоб ця книга була максимально представлена і в наших бібліотеках. Буде презентація цього видання в Миколаєві, однозначно буде в Ужгороді і, звісно, буде презентація в Києві», — розповів Тарас Кремінь.

Для сина поета видання цієї книги є способом донести важливість української літератури та згуртувати людей.

«Власне поява цієї книги пекельного 2023 року — це наш інтелектуальний, гуманітарний внесок у консолідацію нашої великої, розумної, освіченої нації, яка, за моїм переконанням, і переконанням мільйонів у всьому світі, однозначно переможе. Бо нація освічених завжди перемагає народ невихованих носіїв унітазів і кришок від них», — сказав Кремінь.

https://suspilne.media/371476-do-70-ricca-dmitra-kremena-u-vasingtoni-vijde-kniga-bilingva-mikolaivskogo-poeta/

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s