В Італії вийшла двомовна антологія української поезії


В Італії вийшла друком двомовна антологія української поезії, яка містить твори понад 50 українських авторів.

“В італійському видавництві I Quaderni del Bardo Edizioni вийшла друком антологія української поезії “Сонячні кларнети” у перекладі французькою та італійською мовами”, — ідеться в повідомленні.

Читать далее

З Новим роком!


Спокою й добра у Новому році! Нехай у Вашій оселі панує мир та Божа благодать! Нехай матінка Божа дарує здоров’я кожному! Нехай 2022-й забере із собою всі негаразди, а Новий, 2023-й рік, принесе щастя та переможний мир.

Читать далее

Долучаємось до проєкту «Єдині» від Ініціативи «Навчай українською»


Мо́ва — система звукових і графічних знаків, що виникла на певному рівні розвитку людства, розвивається і має соціальне призначення; правила мови нормалізують використання знаків та їх функціонування як засобів людського спілкування. Мова — це найважливіший засіб спілкування і пізнання.

Українська мова – одна з наймилозвучніших мов світу. 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці визнали українську мову третьою з-поміж усіх мов (після французької та фарсі) за мелодійністю, лексичним і фразеологічним багатством, величезними словотвірними можливостями, синтаксичною гнучкістю. На аналогічному форумі мовознавців у Швейцарії, де головними критеріями оцінки були евфонічна система мови, її мелодійність і милозвучність, українську мову було названо другою після італійської.

Для кожної людини рідна мова є важливим елементом самосвідомості. Без своєї мови, самобутньої культури, немає народу. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце серед інших етносів.

1 серпня стартує новий, четвертий курс Всеукраїнського проєкту «Єдині» від «Ініціативи навчай українською» присвячений 31-й річниці. Участь — абсолютно безкоштовна!

Долучитися до проєкту «Єдині» можна за посиланнями:

У бібліотеці Великої Британії знайшли мініатюрну Біблію


Крихітна Біблія, яку можна прочитати лише за допомогою збільшувального скла, була виявлена у Центральній бібліотеці Лідса, пише ITV News.

Біблія датується 1911 роком і є точною копією так званої «Біблії в ланцюгах» і лише трохи більше монети. Вона містить Новий та Старий Завіти, надруковані на 876 сторінках з тонкого друкованого паперу.

Книгу виявили лише тоді, коли бібліотека провела всебічну каталогізацію під час карантину, та її походження залишається загадкою.

Читать далее

Створено електронну книгу, яка імітує паперові сторінки


E Ink показала концепт електронної книги Gallery 3 із гнучким дисплеєм, повідомляє The Verge. Gallery 3 має восьмидюймовий гнучкий екран на основі електронного чорнила. У складеному стані пристрій має вигляд звичайної книги.

Щоб відкрити наступну сторінку, потрібно закрити та відкрити девайс – таким чином, гаджет імітує паперові сторінки, які потрібно перевертати. Також користувач може торкнутися екрана для відкриття нової сторінки.

Читать далее

Святковий open air «В ритмі твого міста»: дитячі бібліотеки святкують День народження міста


Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - 4.jpg

11 вересня 2021р. миколаївці відсвяткували День народження улюбленого міста. Центральна міська бібліотека для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка та ії філії, традиційно, долучились до загальноміських заходів, які проходили у цей день по всій вул. Соборній.

Читать далее