Зимний выпуск «Краеведческой мозаики»


В декабре 2020 года в Центральной городской библиотеке для детей им Ш. Кобера и В. Хоменко появились новые книги краведческой тематики. Среди новых поступлений много книг, вышедших из-под пера николаевских авторов. Их яркое оформление и привлекательные иллюстрации обязательно понравятся читателям. Новые книги уже ждут своих читателей.

Миколаїв [Текст] : сувенірний путівник в часі та просторі міста / керівник проекту Ю.Й. Любаров; автор текстів Л.В. Дєдкова ; дизайн та іл. Є.С. Вишнякова; фото В.О. Романов, О.О. Кремко та ін. — Миколаїв : ФОП Швець В.М., 2019. — 30 с. : фотоіл. — (в опр.)

«75 лет Великой Победы» 1941-1945: Литературный альманах. «Стапель» Вып. 25 [Текст] : сборник / гл. ред. В. Чебанов. — Николаев : ФЛП Швец В.М., 2020. — 400 с. — (в пер.)

Издание посвящено 75-летию Великой Победы. В Проекте использованы материалы из личных архивов коллег, изданные книги ЛитО «Стапель», подшивки газет «Трибуна рабочего» за 1954-1995 годы, материалы библиотеки профкома завода.

Філь Лідія. Джерело [Текст] : вірші для дітей дошкільного та молод. шкільного віку / Л. Філь ; худож. В. Корженко, І. Коренівська. — Миколаїв : Іліон, 2019. — 40 с. : іл.

У простій, доступній для дитячого сприйняття формі поет відображає вчинки та поведінку дітей, допомагає орієнтуватись у навколишніх подіях, навчає, як треба ставитись до близьких та друзів, до людей взагалі.

Вірші легко запам’ятовуються, бо написані з урахування віку читача, зі знанням дитячої психології. Гумор, яким просякнута поезія, викликає позитивні емоції як у дітей, так і в дорослих.

Мачула, О.  Морські канікули [Текст] : вірші для дітей / О. Мачула ; худож. С. Туз. — Миколаїв : Іліон, 2020. — 40 с. : іл. — (Чарівна веселка).

«Морські канікули» – весела і пізнавальна поетична розповідь Олександра Мачули про пригоди маленького героя з татом і мамою під час літніх канікул в процесі морської подорожі на паруснику «Дельфін» навколо африканського континенту. Це третя книга автора для дітей із серії «Чарівна веселка».

Мачула, О. М. Криничний журавель : [вірші : для дітей дошк. та мол. шк. віку] / О. М. Мачула ; худож. С. Туз. – Миколаїв : Іліон, 2020. – 40 с. : іл. – (Чарівна веселка).

«Криничний журавель» – цикл весело-пізнавальних поезій Олександра Мачули, в якому йдеться про подорож малого героя в село до дідуся та бабусі під час літніх канікул. Це друга книга автора для дітей із серії «Чарівна веселка».

 

Завялова, І.  Таємниця Колодязя снів [Текст] : фантастична повість / І. Завялова ; ред. І. Завялова; худож. І. Чуприна, К. Калмикова; худож.-іл. обклад. К. Калмикова. — Миколаїв : ФОП Швець В.М., 2020. — 80 с. : іл. — (в опр.)

Головна героїня Катрін зі своїм другом Кирилом задумуються над важливими реальними проблемами. Їх турбують родинні стосунки, любов старших до дітей, дружба, взаємодопомога. Мудро полемізують діти про своїх бабусь і дідусів, зауважують на їх вікові примхи але співчувають їм.

Ярова, Т.  Соловейко [Текст] : збірка пісень та хорових творів для дітей та юнацтва / Т. Ярова. — Миколаїв : ФОП Швець В.М., 2020. — 184 с. — (в опр.)

Любі діти та вчителі музики і співу! Ви тримаєте  у руках мою збірку пісень та хорових творів і це означає, що моя творчість дійшла до Вас, до людей, які люблять свою рідну мову, рідну пісню, рідну Україну.

Для вас я створила пісні різних жанрів, на любий смак та настрій, різного ступеня складності.

Хай кожна пісня, як зернятко, проростає в душах наших учнів любов’ю до рідної землі. Співайте, радійте і будьте здорові та щасливі!

Тетяна Ярова

#ЄТекст Миколаївщини: літературно — художня антологія [Текст] / укл., передм., післямова В. Шуляр, К. Картузов. — Миколаїв : Іліон, 2020. — 216 с. : іл. — (в опр.)

В антології вміщено тексти митців слова Миколаївщини, які відображають духовний спадок краю. У цьому «літературному квітнику» кожен віднайде бодай декілька імен і медіатекстів, які стануть частиною їх читацьких уподобань.

Видання призначене читачам-землякам, які отримають ще один штрих до уявної  «літературної» картини півдня України.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s