На аукціоні будинку Christie’s продадуть 50 листів Тургенєва та рукописи Льва Толстого


Приватна колекція рукописів, автографів, листів, документів та фотографій піде з молотка на торгах «Вигнанці та ідеалісти: приватна колекція російських літературних рукописів» аукціонного будинку Christie’s.

Попередня вартість колекції – $935 тис. – $1,33 млн. Торги відбудуться з 17 листопада по 1 грудня.

Покупцям запропонують 250 лотів, у тому числі кілька фрагментів рукописів повісті «Хаджі-Мурат» та книги «Що таке мистецтво?» Лева Толстого.

На торгах також з’являться 50 листів Івана Тургенєва. Серед кореспондентів – Гі де Мопассан, Жорж Санд та Джордж Гіссінґ. «На особливу згадку заслуговує його листування з перекладачем Августом Відертом, яке складається з восьми листів, які раніше належали Сержу Ліфарю», — зауважили в аукціонному будинку.

Серед лотів є автограф листа Максима Горького Віктору Васнєцову, присвячений першій зустрічі з Толстим. Зустріч відбулася 8 жовтня 1900 року в Ясній Поляні — того дня дружина письменника Софія Толстая зробила знаменитий знімок із зображенням двох письменників. Фото було розтиражовано у численних екземплярах на початку ХХ століття. До речі, з приводу зовнішнього вигляду Максима Горького Толстая після зустрічі помітила тоді, що він схожий на пастуха, і радила йому навчитися грати на сопілці.

Також на аукціоні можна буде придбати коротку рукописну автобіографію Михайла Булгакова та рукопис поеми «Спроба кімнати» Марини Цвєтаєвої. Естімейт кожного лоту складає $27-40 тис. Також на торги будуть виставлені автографи віршів Анни Ахматової та Веліміра Хлєбнікова, фрагмент рукопису роману Андрія Білого «Петербург», два вірші для дітей Данила Хармса, лист Василя Жуковського та міні-автобіографія Олексія Коянтиновича Толстого.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s