186 років тому народився відомий письменник Марк Твен


186 років тому народився американський письменник, гуморист, журналіст та громадський діяч Марк Твен. З російських письменників про Марка Твена особливо тепло відгукувалися Максим Горький та Олександр Купрін.

Клеменс стверджував, що псевдонім Марк Твен був узятий ним у юності з термінів річкової навігації. Семюел Клеменс народився 30 листопада 1835 року у маленькому містечку Флориді. Батько Клеменса помер 1847 року від пневмонії, залишивши багато боргів.

Хлопець працював лоцманом на пароплаві. У Неваді, сподіваючись розбагатіти, Сем Клеменс став шахтарем і почав добувати срібло. Після цього він почав працювати в газеті «Territorial Enterprise» у Вірджинії. Там він вперше надрукував свою розповідь «Знаменита жаба скакунка з Калавераса».

Першого успіху як письменник Твен досяг в іншій подорожі, як кореспондента «Alta California» і «New-York Tribune». У цей час він заклав основу книги «Простаки за кордоном».

Наймасштабнішим внеском Твена в американську та світову літературу вважається роман «Пригоди Гекльберрі Фінна». Також дуже популярні «Пригоди Тома Сойєра», «Принц і жебрак», «Янки з Коннектикуту при дворі короля Артура» та збірка автобіографічних оповідань «Життя на Міссісіпі». Іноді деякі твори Твена заборонялися американською цензурою з різних причин. В основному це пояснювалося активною громадянською та соціальною позицією письменника.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s