Сорок п’ять років на екранах: ювілей фільму «Зоряні війни»


25 травня 1977 року — це дата виходу на широкий екран кінофільму «Зоряні війни» (нині це Епізод IV. Нова Надія), однак перший твір за всесвітом, однойменна книга-новелізація, з’явилася ще в 1976 році, оскільки продюсери побоювались провалу фільму в прокаті.

17 квітня 1973 року Лукас розпочинає писати 13-сторінковий текст під назвою «Зоряні війни» (англ. The Star Wars), натхнення для якого він черпав з фільму Акіри Куросави «Троє негідників у прихованій фортеці». До 1974 року він розширив «Війни» до обсягу чорнового сценарію, придумавши такі елементи, як орден ситів, «Зірка смерті», і головного героя на ім’я Аннікін Старкіллер (англ. Annikin Starkiller).

З-поміж джерел натхнення Лукаса особливо виділяються серії фантастичних творів про Флеша Гордона, Перрі Родана, і твори про Барсум (Марс) Едгара Барроуза. Історію було поділено на епізоди, з яких для екранізації Лукас обрав четвертий, на його думку найлегший для сприйняття і найцікавіший.

На зйомках застосовувалися передові технології спецефектів (зокрема хромакей), а сюжет використовував схему мономіфу. Впродовж роботи над сценарієм багато персонажів і локацій зазнали кардинальних змін. Попри прогнози, випущений 1977 року фільм здобув величезний успіх.

Кінематографічний цикл «Зоряні війни» містить дев’ять епізодів і три трилогії, причому спочатку були зняті четвертий, п’ятий і шостий епізоди, лише через шістнадцять років — перший, другий і третій, і через десять — сьомий, восьмий і дев’ятий.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s