13 липня — Міжнародний день головоломки


13 липня відзначають Міжнародний день головоломки. Ця дата приурочена до дня народження Ерне Рубіка – угорського архітектора та дизайнера, який народився 13 липня 1944 року і отримав світову популярність за свій винахід, який він створив у 1974 році.

Працюючи викладачем в Академії прикладних мистецтв у Будапешті, він у пошуку доступного способу пояснення студентам однієї з математичних теорій придумав набір із 27 кубиків, грані яких мали різні кольори. Раптом виявилося, що запатентований Рубіком в Угорщині винахід є захоплюючою головоломкою, перша партія якої була випущена на батьківщині винахідника в 1977 році. Початкова назва іграшки-головоломки звучала як «Магічний куб».

Свій крок до світової популярності цей куб отримав невдовзі після того, як в одному з кафе його побачив німецький підприємець Тібор Лаці. Він разом зі своїм другом взявся за комерційний поступ винаходу Рубіка. Зусиллями Т. Лаці та Т. Кремера ліцензію на виробництво головоломки було викуплено компанією Ideal Toy Corporation. Сталася ця подія у 1980 році. З цього моменту головоломка, назва якої стала звучати як Кубик Рубіка, розпочала свою переможну ходу світом, розійшовшись мільйонними партіями.

Класичний Кубик Рубика невдовзі отримав величезну кількість версій, які відрізнялися кількістю елементів (4х4х4, 5х5х5, 6х6х6, 7х7х7), формою, довжиною елементів тощо.

Ця головоломка стала не просто популярною, вона породила змагання, які переросли до чемпіонатів міжнародного рівня зі швидкісного збирання (спідкубінг). Майстри у своїй справі, спідкубери змагаються у збиранні кубика не тільки на швидкість, а й на швидкість однією рукою, ногами, на кількість ходів.

Міжнародний день головоломки приурочений до дати народження винахідника, мабуть, найвідомішої та найпопулярнішої головоломки у світі, проте, присвячений він будь-яким видам головоломок, яких начитується безліч: усні (шаради, загадки і т.д.), з предметами (з картками, сірниками тощо), механічні («Кубик Рубика», «П’ятнашки», «Ханойська вежа» та ін.), а також друковані (кроссворд, судоку, сканворд, ребус та ін.).

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s