12 серпня — День народження Кетрін Лі Бейтс


12 серпня 1859 року народилася американська поетеса Кетрін Лі Бейтс. Відома як автор слів до гімну America the Beautiful («Америка прекрасна»), а також творець образу Місіс Санта-Клаус у вірші Goody Santa Claus on a Sleigh Ride (1889).

Кетрін Бейтс народилася у Фалмуті, штат Массачусетс, у родині конгрегаціоналістського пастора Вільяма Бейтса та його дружини Корнелії Френсіс Лі. Кетрін закінчила середню школу Needham в 1872, в 1875 — Newton High School, і коледж Уеллслі в 1880 зі ступенем бакалавра. У 1880-81 роках викладала в середній школі в Нейтику, штат Массачусетс, а з 1885 по 1889 роки — в Dana Hall School в Велслі, після чого перейшла на роботу в коледж Уеллслі як ад’юнкт в 1891-93 роках, після чого отримала ступінь магістра та стала професором англійської мови та літератури.

У 1890-91 роках навчалася в Оксфордському університеті у Великій Британії. У період викладання в коледжі Уеллслі Кетрін Бейтс була обрана членом тодішнього почесного товариства Пі Гамма Мю, завдяки її інтересу до історії та політики.

Бейтс була автором багатьох поетичних творів, книг про подорожі та дитячих книг. Зокрема, у своєму вірші 1889 року Goody Santa Claus on the Sleigh Ride вона вперше зробила головним героєм дружину Санта-Клауса — місіс Санта-Клаус.

Регулярно публікувалася в періодичних виданнях, таких як Atlantic Monthly, The Congregationalist, Boston Evening Transcript, Christian Century, Contemporary Verse, Lippincott’s and Delineator, іноді під псевдонімом Джеймс Лінкольн.

За політичними переконаннями Бейтс все життя була прихильницею республіканської партії, але в 1924 р. порвала з республіканцями через їхню опозицію до участі Америки в Лізі Націй і підтримала кандидата в президенти від Демократичної партії Джона Девіса. Бейтс заявила при цьому: «Хоча я народилася і виросла в таборі республіканців, але я не можу винести їх зради Вільсона та їхньої відмови від Ліги Націй, нашої єдиної надії на мир на землі».

Кетрін Бейтс померла у Велслі, штат Массачусетс, і похована на цвинтарі Оук-Гроув у Фалмуті.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s